חפש
Languages
בנימין נתניהו וג'ון בולטון

בולטון: "נדאג שישראל לא תיפגע מן ההחלטה לסגת מסוריה"

היועץ לביטחון לאומי דיבר במסיבת עיתונאים עם ראש הממשלה בירושלים. נתניהו לבולטון: "מחר נטוס לגולן ושם תראה מדוע חשוב להכיר בריבונות שלנו ברמה"
גילי כהן
06 בינואר 2019
19:45

"נדאג שישראל ובעלות בריתנו לא ייפגעו בעקבות ההחלטה לצאת מסוריה", כך אמר הערב (ראשון) בירושלים היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית ג'ון בולטון במסיבת עיתונאים משותפת בירושלים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בולטון הוסיף: "אני שמח להיות בירושלים בירת ישראל שהנשיא טראמפ העביר אליה את השגרירות. היחסים בין שתי המדינות היו טובים מאז ומעולם בזכות המנהיגות. ארצות הברית מגבה את הזכות של ישראל להגן על עצמה". ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לבולטון: "מחר אני ואתה נעלה לרמת הגולן. זה עוד תלוי במזג האוויר. שם תוכל לראות מדוע חשוב להכיר בריבונות ישראל ברמה". לאחר מסיבת העיתונאים נודע כי הסיור ברמת הגולן בוטל בשל תנאי מזג האוויר. 

במשרד החוץ ציינו טרם ביקור בולטון כי אין לארצות הברית לוח זמנים לנסיגה מסוריה. ״הנשיא החליט שניסוג אבל שזה יעשה באופן מחושב ומתואם עם בנות הברית, באופן שלא יצור ריק אותו יכולים הטרוריסטים לנצל״, אמר הבכיר. עוד נאמר כי ארצות הברית מאמינה שיש להמשיך בלחץ כלכלי ומדיני על משטרו של נשיא סוריה בשאר אסד כדי להשיג את מטרות ארצות הברית - בהן הוצאת כל כוחות איראן ומניעת התבססות ארגוני טרור במדינה.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

שלשום דיווחה רשת אן-בי-סי האמריקנית מפי גורם רשמי בצבא ארצות הברית כי מספר מסוים של חיילים אמריקנים עשויים להישאר בדרום סוריה לתקופה בלתי ידועה, גם אחרי נסיגת הכוחות מצפון המדינה.