צילום: פלאש 90

חוקרי שב"כ הסכימו לדחות את החקירה עד לצאת השבת, בישיבה תידרכו את החשודים

לכאן חדשות הגיעו פרטים חדשים על חקירת פרשת הטרור היהודי. גורם המעורה בפרטים: "איך ייתכן שישיבה שמקבלת הקצבה מן המדינה מסייעת לשבש חקירה?"
רועי שרון
06 בינואר 2019
20:43

אנשי הישיבה שבה לומדים הנערים החשודים בפרשת הטרור היהודי, ניצלו את העובדה שבשב"כ נענו לבקשתם לדחות את הפשיטה על המקום כדי להכין את הנערים לקראת הצפוי להם.


מפרטים שהגיעו לידי כאן חדשות עולה כי בשבת בשעה 06:00 בבוקר, שעות לאחר תקרית יידוי האבנים שהביאה למותה של עאישה אראבי, הגיעו חוקרי השב"כ והמשטרה לישיבה בה לומדים הנערים החשודים. החוקרים פוגשים באחד הרבנים ומודיעים לו כי יש צורך לבצע חקירה בעניין תקרית האבנים, עם זאת הם מודיעים לרב כי לא יפריעו לקדושת השבת בישיבה. כשחזרו לישיבה בצאת השבת נתקלו החוקרים בעורך דין מטעם עמותת "חוננו" והוא מבקש מחוקרי השב"כ להמציא צו שופט כדי להמשיך בהליך.


לאחר קבלת הצו מן השופט מתבקשים חוקרי השב"כ להביא את אישור מן ההורים לחקירה שכן מדובר בקטינים. לאחר מיצוי הליכים אלו גילו החוקרים כי הנערים החשודים קיבלו תדריך בנוגע לצפוי להם מקבוצה של פעילי ימין שהגיעה במהלך השבת לישיבה כדי לשוחח עם הנערים כיצד לא לבצע טעויות במהלך חקירות של שירות הביטחון הכללי. גורם המעורה בחקירה התייחס לנושא ואמר: "לא ברור איך ישיבה שמקבלת הקצבה מן המדינה פועלת לשבש את החקירה".