ליברמן, ארכיון
יונתן סינדל, פלאש 90

ליברמן נגד גנץ: "לא אשב בממשלת שמאל, ברור איפה הוא נמצא"

שר הביטחון לשעבר הבהיר בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב' כי "גנץ הוא לא ימין ולא מרכז, זה הכל נשף מסכות". על נתניהו והאפשרות שיעמוד לדין אמר כי "אני מקווה מאוד שהוא לא יעמוד למשפט, זה לא משנה אם אני מתנגד לו פוליטית"
בחצי היום
07 בינואר 2019
14:26

שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן אמר היום (שני) כי הוא מקווה שראש הממשלה בנימין נתניהו לא יעמוד למשפט אך גם אם יוגש נגדו כתב אישום, הוא יוכל להמשיך לכהן עד שיורשע. "עד שיש פסק דין, כולם זכאים", אמר ליברמן בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב'. הוא הבהיר כי יצטרף לכל ממשלת ימין שתקבל את קווי היסוד שלו אך לא יחבור לגבאי, ללפיד או לגנץ משום שמדובר באנשי שמאל. העדיפות הראשונה שלו בממשלה הבאה תהיה תיק הביטחון.

"אני לא יכול להיות חבר בממשלת שמאל, נקודה", אמר. "גנץ הוא לא ימין ולא מרכז, זה ברור איפה הוא נמצא. הוא חלק אינטגרלי מהשמאל. זה הכול נשף מסכות".

על השאלה האם ראש הממשלה בנימין נתניהו יוכל להמשיך לכהן בתפקידו גם לאחר שיוחלט להגיש נגדו כתב אישום אמר ליברמן כי "הגוף היחיד שמוסמך לקבוע אם אדם אשם או זכאי הוא רק בית משפט. כל עוד בן אדם לא הורשע הוא זכאי, חזקת החפות שמורה לו גם כשמתנהל משפט". עוד הוא הוסיף כי "ראש הממשלה הוא של כולם, גם של האופוזיציה וגם שלי באותה מידה. וכדי לשמור אמון בין בוחרים לנבחרים אני מקווה מאוד שהוא לא יעמוד למשפט. זה לא משנה אם אני מתנגד לו פוליטית".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

ליברמן התייחס גם למותו של שר הביטחון לשעבר משה ארנס הבוקר. "הוא היה איש מרשים ורהוט", אמר. "לא תמיד הסכמנו, לא תמיד ראינו דברים עין בעין, אבל אני כמובן אזכור לו את אחת היוזמות שבתור איש צעיר הובלתי – הקמת תנועת בית"ר ברוסיה, שהיתה חצי מחתרתית. הוא היה אב רוחני לאותה יוזמה שלא רבים הכירו בה. עשה דרך ארוכה וחשובה".

בעניין המצב ברצועת עזה אמר ליברמן כי מדובר ב"טירוף מוחלט. אנחנו גם אוכלים את הדגים המסריחים, כלומר מעבירים כסף לראשי חמאס ומעניקים להם חסינות, וגם מגורשים מן העיר ומותקפים". לדבריו, "כל החולשה והוויתורים מקדמים את העימות הבא, וראש ממשלה וכל שרי הקבינט אינם ראויים להנהיג את המדינה משום שאינם מסוגלים להגיב תגובה כואבת ולהרתיע את חמאס".