הכנסת הכסף הקטרי המיועד לעזה נדחתה בשל ההסלמה בדרום

המהלך - אחרי שיגור הרקטה לעבר אשקלון ותקיפות צה"ל ברצועה בתגובה. מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטה, מטוסי קרב ומסוק תקפו יעדי טרור של חמאס בצפון הרצועה
גילי כהן
07 בינואר 2019
13:24

בשל ההסלמה בגבול רצועת עזה ביממה האחרונה, הוחלט לדחות את הכנסת הכסף הקטרי. בלשכת ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו לא התייחסו לפרטים.

מערכת כיפת ברזל יירטה הלילה (שני) רקטה ששוגרה מרצועת עזה לישראל. בעיר אשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון נשמעו אזעקות. דובר צה"ל מסר כי מטוסי קרב ומסוק תקפו יעדי טרור של חמאס בצפון הרצועה.

"התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור שבוצע מוקדם יותר הלילה לעבר שטח ישראל. צה״ל רואה בארגון הטרור חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה. צה״ל ימשיך להגן על אזרחי מדינת ישראל ונחוש לפעול נגד כל פעולת טרור מרצועת עזה", נמסר בהודעת הדובר.


אתמול תקפו מסוקי צה"ל שתי מטרות של חמאס ברצועה בתגובה לאשכול של עשרות בלוני נפץ שנחת במועצת שדות נגב. בהודעת דובר צה"ל נאמר: "מסוקי קרב של צה"ל תקפו שתי עמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה בתגובה למטען שחובר לבלונים ושוגר באמצעות טיסן משטח רצועת עזה לשטח ישראל מוקדם יותר היום. חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה. צה"ל ימשיך לפעול להגנת אזרחי ישראל וכנגד טרור משטח הרצועה".


לפני כשבוע וחצי נורתה פצצת מרגמה מעזה לעבר ישראל, ונחתה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב מבלי לגרום לנפגעים. זהו השיגור הראשון מהרצועה לישראל מאז סבב הלחימה ברצועה בחודש שעבר. בתגובה, צה"ל הודיע כי מסוק קרב תקף עמדה של חמאס בדרום רצועת עזה.