שרת המשפטים איילת שקד

איילת שקד נפגשה עם הורי החשודים במעורבות ברצח עאישה אראבי

שרת המשפטים שוחחה עם משפחות הנערים שנעצרו בפרשת הטרור היהודי. ההורים מסרו כי שקד הקשיבה לעמדתם, והודו לה על ההקשבה. אחת האימהות: "שלא יספרו שאין שם עינויים"
כרמל דנגור
07 בינואר 2019
17:31
עודכן ב 18:04

שרת המשפטים איילת שקד נפגשה הערב (שני) עם משפחות הנערים העצורים בחשד למעורבות ברצח עאישה אראבי. ההורים מסרו כי השרה הקשיבה לעמדתם, והודו לה "על הפגישה ועל ההקשבה".


 לאחר הפגישה קיימו הורי העצורים מסיבת עיתונאים. אימו של אחד העצורים אמרה: "במוצ"ש עצרו אותו בצורה מאוד ברוטאלית. פשוט חטפו אותו מהבית. לא נתנו לי אפילו להיפרד ממנו. אמרתי לו שאני אוהבת אותו וסומכת עליו. הוא היה בלי גרביים, תפילין - לא נתנו לנו לתת לו. הילד הזה לא קיבל שום עו"ד, אף אחד לא ראה אותו עד היום. התקשרו מהשב"כ ואמרו לנו שהילד חולה וביקשו מאיתנו אישור לתת לו תרופות. אין לי מושג מה עשו לו. ושלא יספרו לי שאין שם עינויים. אני לא מאמינה בזה. זה גם לענות לו את הנפש מי יודע במה הוא יודה בסוף בדברים שהוא לא עדה ולא יודע. אני קוראת לראש הממשלה להפסיק את הסאגה המזעזעת הזו. שיגרום לכך שהילדים שלנו יחקרו בצורה נורמאלית. אין לנו ספק שהם יחזרו הביתה מבחינה משפטית, אין לנו מושג איך הם יחזרו מבחינה נפשית".

 אביו של אחד העצורים הוסיף: "אין טרור יהודי. מנסים לרמות אתכם וגם מהסיפור הזה אנחנו יודעים שאין טרור יהודי. אנחנו מחנכים לאהבת המדינה, שירתי בצבא, יש לי ילד שמשרת כרגע בהנדסה קרבית. הוא מצטיין שם, והיום כשהוא יצא מהבית וראה איך שעצרו את אחיו אמרתי לו אנחנו מאמינים ושמחים במדינה, יש דברים שצריכים תיקון ונתקן אותם בעזרת השם תמשיך להיות חייל מצטיין כמו שאתה".

בשבוע שעבר נחשף בחדשות הערב בכאן 11 כי השרה שקד שוחחה בטלפון עם אמו של אחד הקטינים שנעצרו. בהקלטות מתוך השיחה, שנערכה בעת הדיון בבית המשפט המחוזי בלוד בעניינם של הקטינים החשודים, ניתן לשמוע את השרה אומרת לאם  כי שוחחה פעמיים עם פרקליט המדינה שי ניצן בנושא. 

אתמול התיר לפרסום שירות הביטחון הכללי (שב"כ) כי נעצרו כמה נערים יהודים החשודים במעורבות בפיגוע זריקת האבנים שבו נהרגה עאישה אראבי, פלסטינית תושבת בדיא ואם לתשעה, במהלך נסיעה סמוך לצומת תפוח בחודש אוקטובר. החשודים נעצרו לאחרונה במסגרת פרשת הטרור היהודי, בחשד לעבירות טרור חמורות ובכללן רצח.

החשודים הינם קטינים הלומדים בישיבת "פרי הארץ" ביישוב רחלים, שנמצא בקרבת מקום. על פי הודעת השב"כ, בבוקר שלמחרת הפיגוע יצאה קבוצת פעילים מיצהר לישיבה ברחלים לטובת תדרוך נערים הלומדים בישיבה כיצד להיערך ולהתמודד עם חקירות השב״כ. שאר פרטי החקירה נמצאים תחת צו איסור הפרסום.