אימו של יובל מור יוסף שנהרג בגבעת אסף: "המחבל לא היה צריך להיתפס חי"

אילנית מור יוסף דיברה לאחר מעצרו של עצאם ברגותי שרצח את בנה: "מי מבטיח לי שהוא ינמק בכלא? הוא הרי כבר היה שם והשתחרר. אז מה הטעם?"
איציק זוארץ
08 בינואר 2019
10:56

"לצערי הבשורה לא כל כך מנחמת, המחבל לא היה צריך להיתפס חי", כך הגיבה הבוקר (שלישי) אילנית מור יוסף, אימו של החייל יובל מור יוסף על לכידתו של עצאם ברגותי שהרג את בנה בפיגוע בגבעת אסף בחודש שעבר. מור יוסף המשיכה בדבריה ואמרה: "הוא הרי כבר היה בכלא והשתחרר, אז מה הטעם? מי מבטיח לי שהוא ינמק בכלא? מי מבטיח לי שבכלא רע לו? התנאים בכלא כל כך טובים שכנראה שהוא היה מוכן להיתפס חי. התוצאה היא שהוא חי ואנחנו מתים. רצח שלושה פרחים ויושב חי. באיזו מדינה מתוקנת זה קורה?"

מור יוסף הפנתה פנייה לראש הממשלה נתניהו: "קודם כל להרוס את ביתו. כולל ביתם של כל הסייענים. שיידע כל אחד שרק חושב על טרור, עוסק בטרור, שביתו לא יעמוד עוד. הוא הרי מגיע ממשפחה של מחבלים, ידעו מיהו, ידעו מי המחבל. למה עד עכשיו לא הרסו לו את הבית? שבוע קודם רצח בעפרה את התינוק עמיעד ישראל. הוא לא היה צריך להיתפס חי. הוא לקח חיים אין לו שום זכות להישאר בחיים. הוא כבר ישב בכלא, מה יותר מזה?".

האם השכולה סיכמה: "אנחנו לא נשקוט ולא נוותר עבור הילד הזה ועבור החברים שלו. הילד שלי נלחם בטרור, אנחנו נילחם את המלחמה שלו. אנחנו נאסוף את עצמנו, ועל אף כל הכאב והקושי שלנו אנחנו לא נשתוק. יש לנו שתי בנות עם צרכים מיוחדים ועוד בת בשירות לאומי, אנחנו עסוקים. עסוקים מאוד. אבל אנחנו נמצא גם את הזמן בשביל יובל שתמיד מצא את הזמן בשבילנו. לא נשקוט ולא ננוח עד שיידעו שצריך להרוס בתים של מחבלים וסייענים, צריך לתת עונש מוות למחבלים וצריך לגרש מכאן את משפחות המחבלים. כל זאת כדי לשמור על חיינו שלנו. אני שולחת מכאן החלמה מהירה לנתנאל החייל שנפצע באותו הפיגוע"

תגיות:
פיגוע