חפש
Languages
ריבלין בבית הנשיא, היום
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

נתניהו גיבה את שב"כ: "אין שום מקום להתקפות עליו"

גם הנשיא ריבלין אמר כי הוא מגבה את משרתי המדינה בזרועות הביטחון וכי שלום המדינה ואזרחיה, הוא הדבר היחידי העומד לנגד עיני אנשי שב"כ: "עלינו להישמר ממתקפה חסרת אחריות על המגנים עלינו"
אמוץ שפירא
08 בינואר 2019
13:07
עודכן ב 13:56

ראש הממשלה בנימין נתניהו דחה היום (שלישי) את הביקורת שהוטחה בשב"כ על רקע החקירות בפרשת הטרור היהודי. "אין שום מקום להתקפות עליו", אמר ראש הממשלה. "״לפני שעות אחדות לכדנו את הרוצח המתועב מגבעת אסף ומעפרה. אני משבח על הפעולה הזאת את הימ״מ, את צה״ל, ובראש ובראשונה את השב״כ שהוא ארגון סיכול הטרור הטוב מסוגו בעולם. אנחנו חייבים לו הרבה, הוא עושה את עבודתו במקצועיות ובמסירות", ציין נתניהו.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות


נשיא המדינה, ראובן ריבלין, דחה היום גם כן את הביקורת על שב"כ ואמר בנאום בטקס השבעת שופטים בבית הנשיא כי הוא מגבה את משרתי המדינה בזרועות הביטחון כולן ובשב״כ בפרט, "שמצילים חיים יום ולילה שגם בזכותם אנחנו וילדינו יכולים לישון בשקט".


ריבלין אמר כי "זרועות המשפט והביטחון של המדינה הן לנו לגדר, לסכר. בימים אלה, עומד השב"כ בקו האש. אין דמוקרטיה ללא ביקורת. הביקורת, גם על המוסדות החיוניים ביותר שלנו, ובראשה הביקורת השיפוטית, כפי שנשמעה בימים האחרונים, היא חומר החיטוי, תנאי יסוד. אבל עלינו להישמר ממתקפה חסרת אחריות על האנשים שתפקידם לשמור ולהגן על בטחון ישראל מאיומים מבית ומחוץ".

הנשיא ציין כי שירות הביטחון הכללי מופקד לפי חוק על שמירת ביטחון אזרחי המדינה וכי הוא מכיר את אנשיו ויודע כי שלום מדינת ישראל ואזרחיה, הוא הדבר היחידי העומד לנגד עיניהם וכי כך הם פועלים.