נתניהו בהצהרה על החקירות
צילום: פלאש 90

ההצהרה הדרמטית של נתניהו - הונאה ציבורית בשידור חי

אחרי שלוש שעות של המתנה למוצא פיו, התברר שראש הממשלה ירה כדורי סרק. הנשק הסודי שלו היה נאום חלול
מרדכי (מוטי) גילת
08 בינואר 2019
15:05

ראש הממשלה בנימין נתניהו, צריך להודות, הוא יצרן מוכשר של דרמות ושל דמעות תנין. הוא מפיק מבוזבז של סיפורי בדים, של סיפורי רדיפה מדומים, של סיפורי אכלו לי, שתו לי, דופקים אותי –  של אני קורבן סדרתי על לא עוול בכפי.

מבחינת נתניהו - צמרת המשטרה, צמרת הפרקליטות, חוקרי הרשות לניירות ערך, מבקר המדינה, התקשורת הכתובה, התקשורת המשודרת - כולם קשרו קשר סודי להפילו. כל העולם ואשתו רקמו ורקחו נגדו עלילות נוראיות. אני מתנצל אם שכחתי מישהו משומרי הסף האחרים.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

ובכל זאת – אתמול הוכיח לנו הקוסם פעם נוספת שנס ליחו, ושהוא איבד את הבושה ואת הכבוד העצמי. במו פיו סיפק לנו ראש הממשלה ראיה חותכת לכך שהוא שרוי במצוקה גדולה, שהוא לחוץ מאוד, שהמטרה אצלו – עצירת הרכבת שיצאה כבר לתחנת בית המשפט המחוזי בירושלים – מקדשת עכשיו את כל האמצעים.

ואכן, ההצהרה הדרמטית שנתניהו הבטיח לנו אתמול בערב– לא הייתה בחזקת דרמה, ואפילו לא קרובת משפחה רחוקה של דרמה. היא הייתה מפגן של חולשה, של זריית חול בעיני הציבור, של אובדן עשתונות. היא הייתה ניסיון נואש להימלט מאימת הדין בדרך מכוערת.

פתאום, אחרי שלוש שעות של המתנה למוצא פיו, ברגע האמת שבו אמור היה ראש הממשלה לשלוף את האקדח האישי ולפתוח באש, התברר שבאקדח הזה אין כדורים חיים. התברר שנתניהו ירה כדורי סרק, כדורי דמה, כדורים שלא שרטו אפילו  את חוקריו.

התברר שלנתניהו אין שום שפן בכובע; שהנשק הסודי שלו הפעם היה נאום חלול, מטעה, חסר בשר ועצמות - נאום התקרבנות עלוב שייזכר לדיראון עולם. נאום אומלל שמתחיל להזכיר לנו נאום אומלל של אחד ששמו משה קצב.

פתאום התברר שהדרמה שהבטיח לנו נתניהו הייתה בפועל מצגת שווא בשידור חי; הונאה של מאות אלפי צופים; הטעייה של עשרות רבות של עיתונאים; קבלת זמן מסך במרמה בערוצי הטלוויזיה השונים. הריח שעולה מהצחנה הזאת, גם לאנשים מחוספסים, היה נורא.

מה עוד אפשר ללמוד מהאירוע המכונן אתמול? שנתניהו מאוד מוטרד מתיק 2000 – מאותו תיק פלדה חשוב ועקרוני החושף את עסקת השוחד המפחידה שנרקמה בינו לבין ארנון מוזס, מו"ל ידיעות אחרונות. הוא מודאג מאותה עסקה, שמימושה עשוי היה להניב למוזס מאות מיליוני שקלים ולו, לנתניהו, את תמיכת העיתון הגדול במדינה בבחירות לכנסת.

הדאגה הזאת במקומה כי התיק החשוב הזה, שהרשעה בו מובילה לכלא – נשען כזכור על כמה שעות הקלטה. אין צורך במקרה הזה בעדי מדינה. ההקלטות המדהימות של הפגישות הסודיות בין השניים מדברות, שלא לומר צועקות, בעד עצמן.