שר החוץ האמריקני מייק פומפאו ומקבילו הירדני איימן
צילום: אי-פי

שר החוץ הירדני במסר לישראל: "רמת הגולן היא שטח כבוש"

את הדברים אמר איימן ספדי לפומפאו, לאחר שנתניהו קרא לארה"ב להכיר בריבונות ישראל ברמה. בנושא איראן נראה כי בין עמאן לירושלים דווקא אין מחלוקות, ושר החוץ האמריקני אמר למקבילו הירדני כי הנסיגה מסוריה לא מסכנת את המאבק באיום האיראני
רועי קייס
08 בינואר 2019
16:23

שר החוץ הירדני איימן ספדי התייחס היום (שלישי) לסוגיית הריבונות הרמת הגולן, ואמר כי "רמת הגולן היא שטח כבוש וכל פתרון בנושא צריך להיות במסגרת פתרון כולל. על ישראל לסגת ממנה". את הדברים אמר ספדי במסיבת עיתונאים משותפת עם שר החוץ האמריקני מייק פומפאו בעמאן.

דבריו של שר החוץ הירדני נאמרים על רקע קריאתו של ראש הממשלה למדינות העולם, ובפרט ארצות הברית, להכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן. בפגישה בירושלים בין נתניהו ליועץ לביטחון לאומי האמריקני ג'ון בולטון, אמר ראש הממשלה לבולטון: "אני ואתה נעלה לרמת הגולן. שם תוכל לראות מדוע חשוב להכיר בריבונות ישראל ברמה". לאחר מסיבת העיתונאים נודע כי הסיור ברמת הגולן בוטל בשל תנאי מזג האוויר. 


בנושא אחר שבו דנו היום שר החוץ הירדני ומקבילו האמריקני ככל הנראה אין מחלוקות בין ישראל לעמאן, וזה האיום האיראני. ספדי אמר לפומפאו כי יש לארצו בעיה עם התוכניות של איראן להתרחב, והם רוצים שכולם יעמדו בהתחייבויות הבין-לאומיות שלהן. "אם הם מפרים אותן, אז ישנה בעיה עם המדיניות שלהם", אמר ספדי על איראן.

פומפאו אמר בתום הפגישה שארצות הברית מכפילה את מאמציה הדיפלומטיים והמסחריים כדי להפעיל לחץ על איראן. עוד אמר פומפאו, בדומה לדברים שאמר בולטון לנתניהו, שהחלטת וושינגטון להסיג את כוחותיה מסוריה לא מסכנת את המאמצים להילחם באיומים האזוריים המגיעים מדאעש ואיראן.

תגיות:
ירדן