סייענים לכאורה של ישראל שנעצרו על ידי חמאס
-

"שב"כ ביקש שאקנה רכב": חמאס פרסם הודאות "סייענים" מההיתקלות בעזה

בהקלטות שפרסם הארגון, טוענים משתפי הפעולה לכאורה כי מפעיליהם בשב"כ ביקשו מהם לאסוף מידע על פריסת כוחות חמאס באזור ח'אן יונס. לפי משרד הפנים של חמאס, מאז התקרית ברצועה לפני כחודשיים נעצרו כבר 45 סייענים
נמרוד ליכטנשטיין
08 בינואר 2019
22:00

חמאס פרסם הערב (שלישי) הודאות מצולמות של חמישה משתפי פעולה לכאורה עם ישראל, שלטענת הארגון סייעו לכוח צה"ל בהיתקלות בתוך רצועת עזה לפני כחודשיים. משרד הפנים של חמאס דיווח כי מאז ההיתקלות בחאן יונס, בה נהרג סגן-אלוף מ', נעצרו 45 משתפי פעולה לכאורה עם ישראל, והם נמצאים תחת חקירה.

בהודאות שפרסם חמאס, חמשת הסייענים לכאורה מצולמים כשפניהם מוצללות. הם מספרים כי מפעיליהם בשב"כ הנחו אותם לקנות כלי רכב, והתעניינו לגבי אדמות לקנייה באזור חאן יונס.

לדבריהם הם גם התבקשו לאסוף מידע על פריסת הכוחות של חמאס באזור, כולל מחסומים ובסיסים, ועל הימצאות מצלמות על מבנים ציבוריים ובתים פרטיים. עוד טענו החמישה כי העבירו לידיהם חפצים שונים לשמירה בנקודות מפגש שונות ברצועה.

בחודש שעבר אמר מנהיג חמאס בעזה אסמאעיל הנייה כי הפעולה הישראלית ברצועה הייתה "תבוסה ביטחונית, צבאית ופוליטית עבור האויב". הוא ציין כי הזרוע הצבאית של חמאס יודעת היטב מהיכן נכנסו ויצאו אנשי הכוח ישראלי המיוחד.

עוד אמר הנייה כי בידי המהנדסים של הזרוע הצבאית של הארגון, עז א-דין אל קסאם, "אוצר ביטחוני וטכני" חשוב ובעל השלכות משמעותיות על אופן ניהול "קרב המוחות" עם ישראל. הוא ציין: "היינו רחוקים כפסע מ(ירי) לתל אביב בעימות האחרון (עם ישראל)".

תגיות:
חמאס