נתניהו וגנץ
צילום: יונתן זינדל ותומר נויברג, פלאש 90

נחשפה הקלטה נוספת של נתניהו: "האתגור מצד גנץ יכול להיות קשה"

ראש הממשלה הביע בישיבה הסגורה של ועדת החוקה של הליכוד חשש מזליגת קולות מהליכוד לגנץ ולבנט. לדבריו, "אצלם ההחלטה היא של אדם אחד". חוסן לישראל בתגובה: "הגיע הזמן למנהיגות העוסקת באזרחי המדינה ולא בעצמה"
מיכאל שמש
09 בינואר 2019
09:18

הקלטות נוספות של ראש הממשלה שפורסמו היום (רביעי) בתכנית ה"הבוקר הזה" בכאן רשת ב', חושפות את החשש שלו מזליגת מנדטים מהליכוד למפלגות של בני גנץ ונפתלי בנט. לדבריו, ישנה אפשרות שחמישה מנדטים יעברו מהליכוד לכל אחד מהצדדים. כדי להיערך למצב נתניהו ביקש לאפשר לו בהמשך לבוא למרכז הליכוד ולדרוש שיריונים נוספים.


נתניהו אמר בישיבת ועדת החוקה של הליכוד כי "הבעיות שלנו זה חמישה מימין וחמישה משמאל האיתגור הזה יכול להיות קשה, מהסיבה שאצלם (גנץ ובנט) ההחלטה היא של אדם אחד. בן אדם אחד יכול לבדוק את תנודות דעת הקהל ואת העדפות, הם מכוונים בדיוק למקומות האלה. הקמפיין הוא עלינו הכוונה לקחת מאיתנו, והרעיון לנצח אותנו". 

אתמול פורסם בחדשות הערב כי נתניהו הזהיר בוועדה שחמישה מנדטים יכולים לעבור למפלגתו של גנץ. בתיעוד שפורסם אמר ראש הממשלה: "יכול להביא למצב היפותטי שאנחנו לא רוצים לפרט אותו. זה יכול להיות קריטי להרכבת הממשלה, כרגע זה מה שמעניין אותי, לא מעניין אותי שום דבר אחר".

ממפלגתו של גנץ חוסן לישראל נמסר: "הגיע הזמן למנהיגות העוסקת באזרחי המדינה ולא בעצמה". 


טרם צאתו לברזיל לפני כשבועיים תקף ראש הממשלה חזיתית ובחריפות את בני גנץ, שהצטרף באותו היום רשמית למערכת הפוליטית. בהתייחס לסיכוייו של גנץ בבחירות אמר נתניהו: "לא רוצה להפריע לשמאל לחלק את הקולות שלו".