דמיטרי פסקוב
צילום: אי-פי

דובר הקרמלין: "התערבות בבחירות בישראל? אין דבר כזה"

על רקע האזהרה של ראש השב"כ - דמיטרי פסקוב הודף את האפשרות לפיה רוסיה תנסה להשפיע על הבחירות בישראל: "לא מתערבים בבחירות בשום מדינה בעולם. אל תקראו עיתונים ישראלים"
עמיחי שטיין
09 בינואר 2019
11:51

"אין לנו שום כוונה להתערב בבחירות בישראל", כך אמר היום לכלי תקשורת ברוסיה דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב. דבריו של פסקוב נאמרים על רקע הזהרה של ראש השב"כ נדב ארגמן לפיה מדינה זרה מתכוונת להתערב בהליך הבחירות בארץ. פסקוב אמר לעיתונאים: "אל תקראו את העיתונים הישראלים. התערבות בבחירות? אין דבר כזה ואין מה לדבר על זה. רוסיה לא התערבה, לא מתערבת ולא מתכוונת להתערב בשום הליך בחירות בשום מדינה בעולם".

בתוך כך, בוועדת הבחירות המרכזית הוגברה הערנות עקב האפשרות שמדינה זרה תתערב בבחירות בישראל, כך דווח הבוקר (רביעי) בתכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב'. זאת לאחר שראש השב"כ נדב ארגמן הזהיר כי קיים חשש כזה. מנכ"לית הוועדה, עו"ד אורלי אדס, אומרת לכאן חדשות כי "הוועדה וגופים שונים הנוטלים חלק בבחירות הגבירו עוד בתקופה שקדמה לבחירות עירנות ומודעות בנושא".

אדס הדגישה כי בין היתר הוגברה הערנות בתחום הרשתות החברתיות. לדבריה, "שם ישנה אפשרות של שימוש לא ראוי על מנת להשפיע על ציבור הבוחרים". עוד אמרה כי הדבר נעשה יחד עם גורמי הביטחון השונים במסגרת הפקת לקחים מאירועים שאירעו במדינות אחרות. אך "לא ניתן לפרט אילו אמצעים ושיטות נקטו ונוקטים הוועדה וגופי הביטחון כחלק מההיערכות".