תיעוד פשיטת המשטרה על ישיבת "פרי הארץ" ברחלים

תיעוד: המשטרה פשטה על הישיבה בה לומדים החשודים בפרשת הטרור היהודי

לפי ארגון חוננו, "הכוחות מחלקים במקום זימונים לחקירה לכל תלמידי הישיבה. השוטרים נכנסו לישיבה באופן בלתי חוקי, ללא צו המתיר להם את הכניסה". עו"ד עדי קיסר, המייצג את אחד החשודים בפרשה: "המשטרה מפרה ברגל גסה את הוראות החוק"
כרמל דנגור
09 בינואר 2019
14:15

המשטרה פשטה היום (רביעי) על ישיבת "פרי הארץ" שברחלים, בה לומדים חמשת הנערים החשודים בפרשת הטרור היהודי. בארגון "חוננו", המספק שירות משפטי לנערים, מסרו כי "הכוחות מחלקים במקום זימונים לחקירה לכל תלמידי הישיבה, וזאת לאחר שכבר כ-30 תלמידים תושאלו ונחקרו על המקרה".

תיעוד פשיטת המשטרה על הישיבה ברחלים


עוד נמסר מהארגון כי "השוטרים נכנסו לישיבה באופן בלתי חוקי, ללא צו המתיר להם את הכניסה לשטח הפרטי. זאת לאחר שהוזהרו על ידי צוות הישיבה שהכניסה אינה חוקית ופוגעת בסדרי הלימוד של התלמידים במקום".

עורך הדין עדי קידר, המייצג את אחד החשודים, מסר: "אנו רואים בחומרה את התנהגותה הבלתי חוקית של המשטרה. הם מפרים ברגל גסה את הוראות החוק, הבהרנו להם באופן ברור כי כניסה לשטח פרטי ולמגורים צריכה להתבצע על פי צו, למרות ההתראה, המשטרה התפרצה לישיבה. יש לזכור שהתלמידים גם ככה מבוהלים לאחר ההתנהלות בחודשיים האחרונים ואנו מצפים שהדבר יתוחקר באופן מידי בידי מח"ש".

תיעוד מעצר החשודים בפרשת הטרור היהודי 

מוקדם יותר השבוע פורסם בכאן חדשות כי אנשי הישיבה ניצלו את העובדה שבשב"כ נענו לבקשתם לדחות את הפשיטה הקודמת על המקום. זאת כדי להכין את הנערים, החשודים במעורבות ברצח עאישה ראבי, לקראת הצפוי להם. מפרטים שהגיעו לידי כאן חדשות עולה כי בשבת בשעה 06:00 בבוקר, שעות לאחר תקרית יידוי האבנים הגיעו חוקרי השב"כ והמשטרה לישיבה בה לומדים הנערים החשודים.

החוקרים פגשו באחד הרבנים והודיעו לו שיש צורך לבצע חקירה בעניין תקרית האבנים, עם זאת הם אמרו לרב כי לא יפריעו לקדושת השבת בישיבה. כשחזרו לישיבה בצאת השבת נתקלו החוקרים בעורך דין מטעם עמותת "חוננו" והוא מבקש מחוקרי השב"כ להמציא צו שופט כדי להמשיך בהליך.

הנהלת הישיבה התייחסה לפרסום בכאן חדשות, ובמכתב להורים מסרה: "הנסיעה בעיצומה של השבת, שנעשתה על ידי כמה יהודים מתוך אכפתיות גדולה, לא נעשתה על דעתנו ולא בידיעתנו. אנו מעריכים מאוד את הרצון, אך לדעתנו זה לא היה נצרך וקדושת השבת גוברת על השיקולים שהיו להם ומגינה ושומרת על ישראל".

ממשטרת ישראל נמסר: בימים אלו נחקרת פרשייה של חשד למעורבות בפעילות טרור תחת צו איסור פרסום. מטבע הדברים לא נפרט אודות חקירות מתנהלות ופעולות חקירה המתבצעות במסגרתן. יחד עם זאת נציין כי תכלית החקירה, כמו גם כל פעולות החקירה המתבצעות במסגרתה היא אחת – הגעה לחקר האמת ומיצוי הדין עם המעורבים.