אחמד טיבי במשחק של קבוצת הכדורגל בני סחנין
צילום: רועי אלימה, פלאש 90

רשימה ערבית חדשה? טיבי במגעים עם ראש עיריית נצרת ומאזן גנאים

לאחר שהודיע על התפלגות מהרשימה המשותפת, ח"כ ויו"ר תע"ל יוזם ריצה משותפת עם מאזן גנאים ועלי סלאם - איתו טיבי שיתף פעולה כבר בבחירות המקומיות
ערן זינגר
09 בינואר 2019
15:19

חבר הכנסת אחמד טיבי יוזם ריצה משותפת בבחירות לכנסת עם ראש עיריית נצרת עלי סלאם ועם ראש עיריית סח'נין לשעבר, מאזן גנאים. זאת לאחר שאתמול (שלישי) הודיע טיבי כי הוא מתפלג מהרשימה המשותפת. יש לציין כי טיבי וראש עיריית נצרת עלי סלאם שיתפו פעולה במהלך הבחירות במקומיות, שהתקיימו באוקטובר האחרון.

טיבי טוען כי על פי סקרים שהוא מחזיק, הכוח של מפלגתו תע"ל, שעד כה הייתה חלק מהרשימה המשותפת, גדול הרבה יותר מכפי שהיא מיוצגת במפלגה. ההתפלגות תאפשר לו לקבל שתי יחידות מימון מפלגות.


בתע"ל הסבירו כי שאר המפלגות ברשימה המשותפת דחו את הדרישה לערוך סקר, ולשתף את הציבור בהרכבת הרשימה לכנסת. לדבריהם, הדרישות של שלוש המפלגות ברשימה לא הותירו לתע"ל ברירה אלא להתפלג.

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, עקץ את טיבי בטוויטר אחרי התפלגותו וכתב: "מי שהיה רוצה לראות את הרשימה המשותפת מתפרקת יותר מכל זה נתניהו. מי שרוצה לעשות הפרד ומשול בין ערבים לערבים זה הימין הקיצוני. גאה להיות חלק ממפלגה שיודעת לשים את האידאולוגיה לפני האינטרסים האישיים".