מתיחות לקראת ועידת העבודה: צירים מגייסים קולות נגד גבאי

חברים בוועידה קראו להתנגד להצעת היו"ר להרכב הרשימה לכנסת, המקצה לו שלושה שיריונים. ח"כ כבל בכאן רשת ב: "איבדנו את הדרך. עדיין לא מאוחר לכפות פריימריז על ראשות המפלגה". ח"כ מיכאלי: "גבאי נבחר, יש לו מנדט להוביל"
יואב קרקובסקי
10 בינואר 2019
08:50

מתיחות רבה מורגשת לקראת הכינוס הערב (חמישי) של ועידת מפלגת העבודה בגני התערוכה שבתל אביב. צירים בוועידה קראו לגיוס כללי כדי להתנגד להצעה של היו"ר, אבי גבאי, להרכב הרשימה לכנסת, שבה מוקצים לו שלושה שיריונים.

בנוסף, צירים רבים מתנגדים גם להצעת התקנון המפלגתית החדשה, שאמורה אף היא לבוא לאישור. בין הח"כים שמגייסים צירים לוועידה ניתן למצוא את שמותיהם של איתן כבל, איילת נחמיאס ורבין ויוסי יונה. גם יו"ר קק"ל, דני עטר, שיגר הודעה לפעיליו שבה קרא להם להגיע לוועידה ולהצביע נגד הצעתו של גבאי.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

ח"כ כבל אמר היום בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי עדיין לא מאוחר לכפות פריימריז על ראשות המפלגה, או להביא את ציפי לבני להנהיג את המחנה הציוני. "שיידע אבי גבאי שבהצבעה חסויה. אין לי ספק שיהיה רוב מוחלט נגדו. איבדנו את הדרך וזה לא עניין אישי", הצהיר כבל.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ איתן כבל

ח"כ מרב מיכאלי אמרה בריאיון לתוכנית קיטל וסיקולר בכאן רשת ב כי הקריאות להדחתו של גבאי מראשות המפלגה אינן מועילות לה: "אין תשתית אחרת בישראל למפלגה שיכולה להקים ממשלה לא ימנית. אני בטוחה שהמפלגה תאסוף את עצמה. אבי גבאי הוא היו"ר הנבחר, וככזה - יש לו מנדט להוביל אותה".