"מסוכנות וחשש לשיבוש הליכים": החלטת השופט בעניין הטרור היהודי

לבקשת המשטרה פורסמה ההחלטה בנוגע לחשוד שאותו הוחלט להשאיר במעצר. השופט הגן על השב"כ: "מדובר בחקירה יסודית תוך ניסיון להגיע לחקר האמת"
כרמל דנגור
10 בינואר 2019
15:15

לבקשת המשטרה, התיר היום (חמישי) שופט בית משפט השלום בראשון לציון גיא אבניו, לפרסם חלק מהחלטתו בעניין החשודים בפרשת הטרור היהודי. במסגרת ההליך נקבע כי ארבעה מחמשת הנערים העצורים ישוחררו לביתם בתנאים מגבילים. מעצרו של הנער החמישי הוארך עד יום שלישי הקרוב. 


בעניינו של החשוד אותו הוחלט להשאיר במעצר כתב השופט: "בעניינו של חשוד זה, עוצמת החשד היא גבוהה ביותר, העבירות המיוחסות לחשוד מקימות עילות מעצר מובהקות מסוג מסוכנות וחשש לשיבוש הליכי חקירה, ומדובר בעילות בעוצמה גבוהה ביותר, שאינן מאפשרות שחרורו של החשוד לחלופת מעצר כלשהיא".

כמו כן, קבע השופט בהחלטתו כי: "ניכר כי היחידה החוקרת בשילוב עם שירות הביטחון הכללי מבצעים חקירה יסודית, רצינית, מאומצת, תוך ניסיון להגיע לחקר האמת. לעת הזאת מצאתי כי היחידה החוקרת ניצלה כראוי את פרק הזמן בו החשוד נתון במעצר".

מוקדם יותר היום פורסמה מטעם השב"כ הודעה בה נכתב: "מאז ביצוע המעצרים התנהל מאמץ יזום ומתמשך של גורמים בעלי אינטרס, שנועד לשבש את מהלכי החקירה, לרבות הפצת מידע כוזב ביחס להתנהלות החקירה, תוך הכפשת שירות הביטחון הכללי ועובדיו. שירות הביטחון הכללי מדגיש כי הארגון לא יירתע וימשיך לפעול בנחישות כנגד כל גורם המעורב בפעילות טרור באשר היא".