חפש
Languages
לראשונה: נשים דיילות בסעודיה

אחרי האישור לנהוג: לראשונה נשים דיילות בסעודיה

חברת הפרלמנט הלבנונית המוסלמית עוררה סערה לאחר שהשתתפה במיסה נוצרית, הפיצוץ המבוקר שכשל בירדן, והתפקיד החדש שמוצע לנשים בסעודיה. ברשת של השכן, הפינה של רועי קייס בהעולם היום, על מה שמעסיק את העולם הערבי
רועי קייס
10 בינואר 2019
23:25
עודכן ב 16:44

מה העסיק השבוע את העולם הערבי? הציפייה, והאכזבה, להשמדת אסמי התבואה בירדן; הפוליטיקאים המוסלמית שהשתתפה במיסה נוצרית ועוררה סערה בלבנון; ועל ההזדמנויות החדשות שעומדות בפני נשים בסעודיה.

דלת נוספת נפתחת בפני הנשים הסעודיות

השבוע הודיעה חברת התעופה הסעודית "פליינאס" שהחודש זה יקרה: בפעם הראשונה נראה דיילות בסעודיה. זאת במסגרת הניסיון של השלטון הסעודי להכניס את הנשים לעוד סקטורים בשוק התעסוקה, שהן לא היה חלק מהם. אבל יש גם כמה כללים וכמה הגבלות.

פרט לזה כמובן שהנשים ילבשו חיג'אב, הן ככל הנראה יעבדו רק בטיסות פנים, כלומר לא טיסות מחוץ לסעודיה. הסיבה – הפיקוח של הגבר על האישה, שלמעשה לא מאפשר לה באופן עצמאי לנסוע לחו"ל מחוץ למדינה. רק השבוע ראינו מה קרה לצעירה סעודית שנמלטה ממשפחתה ועדיין מעוכבת בתאילנד.

חברת הפרלמנט הלבנונית המוסלמית על הסערה בעקבות השתתפותה במיסה

רולא א-טבש היא חברת פרלמנט לא ממש מוכרת ממפלגת אל-מוסתקבל – היא סונית, מוסלמית. את השנה החדשה היא פתחה קצת ברגל שמאל. אז מה קרה? לרגל חג המולד היא החליטה להשתתף במיסה באחת הכנסיות בהר הלבנון.

מסתבר שהיו כאלה שלא אהבו את זה בלבנון ודרשו ממנה הסברים ברשתות החברתיות, ובייחוד לנוכח הברכה שנתן לה הכומר באותו מעמד, כפי שתיעדו המצלמות.

הפיצוץ הלא מוצלח של אסמי התבואה בעקבה

רבים חיכו השבוע לשידור החי של השמדת אסמי התבואה בעקבה, אותו אזור שממש לפני כמה חודשים נהרגו בו מספר בני אדם כתוצאה מפיצוץ שנבע מתקלה טכנית. כל ירדן ציפתה וחיכתה, אבל החברה הטורקית שהייתה אמונה על הפיצוץ לא הצליחה לפוצץ את אסמי התבואה. אחד מנציגיה ניסה להסביר את הכישלון שהצחיק והעציב את הירדנים.