נשיא סוריה, בשאר אסד
צילום: אי-פי

סוריה שיגרה איגרת מחאה לאו"ם: "לעצור את תקיפות ישראל"

משרד החוץ בדמשק פנה למזכ"ל האו"ם בעקבות התקיפה הלילה, והאשים: "ישראל מנסה להאריך את משך המלחמה בסוריה ולהעלות את המורל של ארגוני הטרור"
רועי קייס
12 בינואר 2019
16:46

משרד החוץ של סוריה שיגר היום (שבת) אגרות מחאה למזכ"ל האו"ם ולנשיא מועצת הביטחון, בעקבות התקיפה הלילה בדמשק שבה הוא מאשים את ישראל. בין השאר, קראו בדמשק למועצת הביטחון לנקוט צעדים שיבטיחו כי תקיפות דומות לא יתרחשו שוב.

"התקיפה של ישראל נועדה להאריך את משך המלחמה בסוריה ולהעלות את המורל של ארגוני הטרור", נכתב בפנייה לאו"ם. משרד החוץ הסורי הפציר במועצת הביטחון "לשאת באחריות כדי להגן על הביטחון והיציבות, ולהבטיח שהתקיפות בסוריה לא יישנו".


אמש דיווחו כלי תקשורת בסוריה על פיצוצים עזים שנשמעו באזור הבירה דמשק, שמקורם בתקיפה מהאוויר. הטלוויזיה הסורית דיווחה כי כמה מטרות יורטו בידי מערך ההגנה האוירית של הצבא הסורי. כמו כן, דווח בלבנון על נוכחות מוגברת של מטוסים ישראליים.

בסוכנות הידיעות הסורית פורסם כי בשעה 23:15 מטוסי קרב ישראליים שהגיעו מאזור אצבע הגליל שיגרו מספר טילים לעבר אזור דמשק. כוחות ההגנה האווירית הסורית הגיבו לטילים והפילו את רובם. בארגון הסורי לזכויות האדם טענו כי התקיפה כוונה נגד "גורמים איראנים" ו"גורמי חזבאללה" באזור דמשק.