תקיפת צה"ל ברצועת עזה
-

רקטה נפלה בשטח פתוח בעוטף עזה; צה"ל תקף ברצועת עזה

אזעקת צבע אדום הופעלה במועצות האזוריות שדות נגב ושער הנגב. הרקטה נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית שדות נגב ולא גרמה לנזק. צה"ל תקף שתי עמדות תת קרקעיות של חמאס
כתבי כאן חדשות
12 בינואר 2019
21:24
עודכן ב 06:20

מטוסי חיל האוויר של צה"ל תקפו אמש (שבת) שתי עמדות תת קרקעיות של חמאס בצפון רצועת עזה. זאת בתגובה לירי הרקטה אמש מעזה, שנפלה בשטח פתוח במועצה האזורית שדות נגב. מצה"ל נמסר כי "ארגון הטרור חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה. צה"ל ימשיך לפעול להגנת אזרחי ישראל וכנגד טרור משטח הרצועה".


ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן אמר לאחר נפילת הרקטה, שלא גרמה לנזק: ״לפני שניכנס שוב לתקופה של טרור מזדמן הכולל טיפטופי ירי, בלוני תבערה ועוד מבית היוצר של חמאס, זה הזמן לעצור את הטרור ולהגיב". עידאן הוסיף כי ״הגיע הזמן לפעול נגד ראשי חמאס ולבטל את העברת הכסף הקטארי, שאמור לעבור בשבוע הבא.״

דובר חמאס, פוזי ברהום, הגיב על תקיפת צה"ל בעזה ואמר כי "המשך הרג מפגינים בדם קר על ידי ישראל והפצצת מוצבי ההתנגדות הם הסלמה מסוכנת ומשחק באש". עוד אמר ברהום כי ישראל היא הנושאת באחריות לתוצאות התקיפות.

מוקדם יותר אתמול פרסם חמאס פרטים על פעולת צה"ל בחאן יונס בחודש נובמבר, שנהרג בה סגן אלוף מ'. לטענתו, חיילים מסיירת מטכ"ל הם שהסתננו לרצועת עזה, ומטרת המבצע הייתה להשתיל מערכת ריגול שתצותת לרשת הפנימית של חמאס.

סייעו בהכנת הכתבה: משה שטיינמץ, איציק זוארץ, אסף פוזיילוב ונורית יוחנן

תגיות:
עזה