טראמפ
צילום: אי-פי

דיווח: טראמפ ניסה להסתיר מיועציו הבכירים את תוכן שיחותיו עם פוטין

וושינגטון פוסט: הנשיא האמריקני הורה למתורגמנים שלא לדווח על תוכנן ואף לקח מידי מתרגם את רישומי השיחה. טראמפ: איני מסתיר דבר; ועדת המשפט של בית הנבחרים תבחן פרסום כי שאף־‏בי־איי החל לבדוק אם הנשיא האמריקני משרת את רוסיה
נתן גוטמן
13 בינואר 2019
07:53

העיתון "וושינגטון פוסט" דיווח לפנות בוקר (ראשון) כי נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ניסה להסתיר מיועציו הבכירים ומחברי הקבינט שלו את תוכן שיחותיו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. לדברי העיתון, טראמפ הורה למתורגמנים בשיחות שניהל עם פוטין בארבע עיניים שלא לדווח על תוכנן ואף לקח מידיו של מתרגם את רישומי השיחה.

בתגובה לדיווח בוושינגטון פוסט, טראמפ אמר בריאיון לרשת פוקס ניוז כי לא אכפת לו לפרסם את תמלילי השיחות שניהל עם פוטין, במפגש הפסגה בין השניים שהתקיים בפינלנד בשנה שעברה. "אני לא מסתיר דבר", אמר, וציין שדן עם פוטין בין השאר על ישראל וביטחונה.

בתוך כך, ועדת המשפט של בית הנבחרים בוושינגטון תבחן את הפרסום של ה"ניו יורק טיימס" כי האף־‏בי־איי החל לבדוק אם הנשיא האמריקני משרת את רוסיה ופוגע באינטרסים של ארצות הברית. דווח כי הבדיקה של הבולשת החלה מיד לאחר שהנשיא פיטר את העומד בראשה, ג'יימס קומי.