א-סיסי ועבדאללה השני

ירדן ומצרים סיכמו: נתמוך במדינה פלסטינית בקווי 67'

המלך עבדאללה השני והנשיא א-סיסי הדגישו בפגישתם כי יש צורך לתמוך ב"אחים הפלסטינים" במאמציהם לממש את שאיפותיהם הלאומיות והלגיטימיות. עוד פורסם כי לדברי השניים, יש להגביר את המאמצים הבינלאומיים כדי לסיים את הסכסוך הישראלי-פלסטיני ולהגיע לפתרון שתי המדינות
רועי קייס
13 בינואר 2019
16:17

מלך ירדן עבדאללה השני ונשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי, הדגישו בפגישתם היום (ראשון) כי יש צורך לתמוך ב"אחים הפלסטינים" במאמציהם לממש את שאיפותיהם הלאומיות והלגיטימיות - להקים מדינה פלסטינית עצמאית בקווי 67', שבירתה מזרח ירושלים.

בסוכנות הידיעות הירדנית הרשמית "פטרה" פורסם כי השניים הוסיפו כי יש להגביר את המאמצים הבינלאומיים כדי לסיים את הסכסוך הישראלי-פלסטיני ולהגיע לשלום צודק ובר-קיימא, בהתבסס על פתרון שתי המדינות והיוזמה הערבית. שני המנהיגים גם ציינו בפגישה כי יש לעצור את ההסלמה הישראלית בירושלים ואת ההפרות במסגד אל-אקצא. 

אתמול חתמו ירדן ומצרים על הסכם לאספקת גז טבעי, שאמור לספק במהלך 2019 מחצית מצרכי זרם החשמל של הממלכה ההאשמית. היום יצא שר האנרגיה יובל שטייניץ להשתתף בפורום גז טבעי אזורי ראשון בקהיר, בחסות שר האנרגיה המצרי והנשיא א-סיסי. מצרים מקיימת את הפורום לראשונה, במטרה להפכו למסורת שנתית בה ידונו בשיתופי פעולה אזוריים במשק הגז הטבעי.