נתניהו בעוצבת הגליל

נתניהו: "אם יהיה צורך ישראל תעצים את ההתקפות בסוריה"

בביקור בעוצבת הגליל אמר רה"מ כי פעולת צה"ל בסוריה משקפת את המדיניות למנוע התבססות צבאית של איראן בסוריה. על סיום מבצע מגן צפוני אמר כי חיזבאללה תכנן להחדיר בין 1,000 ל-2,000 מחבלים לגליל ולתפוס יישובים. הרמטכ"ל: תושבי הצפון יכולים לישון בשקט
חן ביאר
13 בינואר 2019
17:39

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אומר היום (ראשון) כי אם יהיה צורך תעצים ישראל את ההתקפות על מטרות איראניות בסוריה דוגמת ההתקפה שביצעה ביומיים האחרונים על מחסן נשק איראני בשדה התעופה הבינלאומי בדמשק.

בביקור בעוצבת הגליל בבירנית אמר נתניהו כי פעולת צה"ל משקפת את המדיניות העקבית והנחישות האיתנה של ישראל למנוע התבססות צבאית של איראן בסוריה. נתניהו הזכיר גם את חשיפת מנהרת חיזבאללה השישית הבוקר. "זה מביא את מבצע מגן צפוני לסיומו המוצלח. נמשיך לעקוב אחרי פעילות חיזבאללה, איראן וגרורותיה ונעשה מה שצריך כדי להבטיח את ביטחון ישראל", אמר נתניהו. הוא הוסיף כי ההישג של נטרול נשק המנהרות של חיזבאללה שהושג תוך כמה שבועות הוא הישג יוצא דופן שלא היה לשום צבא בעולם. 

"כל אחד מבין שהוסר כאן איום רציני ביותר. התוכנית המבצעית של חיזבאללה הייתה להשתמש בנשק המנהרות להחדיר בין 1,000 ל-2,000 מחבלים לתוך הגליל ולתפוס יישובים, כל אחד מבין איך המלחמה הזו הייתה נראית עם גדודים של חיזבאללה בתוך הגליל ועם צבא איראני אל מול הגולן. את זה מנענו ואת זה נמשיך למנוע בביטחון רב".  

הרמטכ"ל גדי איזנקוט התייחס בריאיון לתכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב לסיום מבצע "מגן צפוני" ואמר כי "כל המנהרות ההתקפיות בצפון הושמדו". הוא הוסיף שכל אזרחי הצפון יכולים לישון בשקט.