מבקר המדינה והיועמ"ש
צילום: פלאש 90

מבקר המדינה ליועמ"ש: בדוק את גיוס הכספים ללא היתר למימון הגנת רה"מ

מפנייתו של השופט בדימוס יוסף שפירא עולה כי נתניהו כבר קיבל מימון של 300 אלף דולרים מאחד ממקורביו ללא ידיעתו של המבקר. מטעם רה"מ נמסר: "עושים כל מאמץ כדי למנוע מראש הממשלה להילחם על האמת"
תמר אלמוג
14 בינואר 2019
21:57

מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, פנה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט בבקשה לבדוק את גיוס הכספים ללא היתר למימון ההגנה המשפטית של ראש הממשלה בנימין נתניהו. מהבקשה החדשה שהגיש ראש הממשלה עלה כי כבר קיבל מימון של 300 אלף דולרים מאחד מוקרביו וזאת ללא ידיעת המבקר.


בקשתו החדשה של ראש הממשלה לקבל מימון להוצאותיו המשפטיות, נחשפה בכאן חדשות. היועץ הוא שהפנה מלכתחילה את אנשי נתניהו לוועדת ההיתרים שבמשרד המבקר וזו דחתה את בקשתו הראשונה של ראש הממשלה שלא הייתה מנומקת.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "במשחק המכור שבו החליטה התקשורת כבר לפני שלוש שראש הממשלה נתניהו אשם עד שתוכח חפותו, עושים כל מאמץ כדי למנוע מראש הממשלה להילחם על האמת. במשך שלוש שנים המדינה מפעילה עשרות חוקרים ופרקליטים בעלות של מאות מיליוני שקלים, ועכשיו באים בטענות לראש הממשלה נתניהו על כך שבניסיון להתגונן מול כל זה הוא נעזר בסיוע מבן-דודו. כמובן ששוכחים לציין שוועדת האתיקה של הכנסת כבר קבעה שמותר להסתייע בבן-דוד בלי צורך לקבל אישור על כך. אין גבול לצביעות".