רב אלוף כוכבי נכנס לתפקיד, נתניהו במסר תקיף לאיראן

האלוף כוכבי החליף בתפקיד את גדי איזנקוט והועלה לדרגת רב אלוף. בדבריו אמר הרמטכ"ל כי הוא נכנס לתפקיד בחרדת קודש. נתניהו שלח מסר לאיראנים: צאו מסוריה - אנחנו נמשיך במדיניות
כתבי כאן חדשות
15 בינואר 2019
07:02
עודכן ב 10:13

הרמטכ"ל ה-22 של צה"ל האלוף אביב כוכבי נכנס הבוקר (שלישי) לתפקידו ומחליף את רב אלוף גדי איזנקוט המסיים ארבע שנות כהונה. כוכבי אמר בטקס כי צה"ל הוא צבע העם, והוסיף כי הוא נוטל את התפקיד ביראת קודש. נתניהו נאם ושלח מסר תקיף לאיראן: מייעץ להם לצאת מסוריה. 

הצטרפו לשידור החי 

הרמטכ"ל הנכנס אמר בנאומו כי "אני נוטל עלי התפקיד ביראת קודש. כמו כל חייל במעמד השבועה התחייבתי גם אני להקדיש כל מאמצי להגנת המולדת, כעת כראש המטה הכללי אני נשבע מחדש, המלאכה מרובה. אקדיש את מרצי לחיזוק קיר המגן, כשבמרכז הגדלת כושר הפגיעה באויב". 


ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם בטקס והתייחס לנושא האיראני: "מולנו עומד גורם אחד מרכזי - איראן וזרועותיה. איראן משקרת כל הזמן, היא שיקרה בהסכם הגרעין ועכשיו כשהיא כביכול משגרת לווין תמים לחלל, אבל בעצם רוצה להשיג את השלב הראשון בטיל בין יבשתי. אני מייעץ להם לצאת מסוריה מהר כי נמשיך במדיניות התקיפה שלנו". 

"מעם חבול ופצוע חסר את היכולת להתנגד מול צוררנו, הפכנו לעם לוחם, גאה במולדתו, נערץ על ידי העמים", המשיך נתניהו. "אנחנו חותרים לניצחון. ובמידת האפשר - ניצחון במינימום מחיר. זה המבחן האמיתי של מנהיגות ופיקוד. להשיג את המחיר במינימום אבדות. כי מחיר הניצחון תמיד כבד. ומחיר חיי אדם הוא נורא. איננו מחפשים מלחמות מיותרות, אבל במלחמות נחוצות תידרש מאיתנו נכונות ההקרבה". 


הרמטכ"ל היוצא גדי איזנקוט אמר בנאומו כי יש לשמר את מקומו של צה"ל במרכז ההסכמה הלאומי. הוא הדגיש כי "אני משאיר אחריי צבא כשיר מוכן ועוצמתי, שהוכיח שעבורו החתירה לניצחון הוא חלק עליון. בארבע השנים האחרונות רשם צה"ל הישגים ראויים לציון". כוכבי הוסיף שהוא כואב על כך שמשימת החזרת הנעדרים לא הושלמה. 


במהלך הטקס יוענקו לאלוף כוכבי דרגות הרב אלוף ויועבר לו נס הרמטכ"ל. בהמשך, יבקרו כוכבי ואיזנקוט בכותל ובבית הנשיא ולאחר מכן יתקיים דיון מסכם עם פורם המטה הכללי וטקס משמר כבוד אחרון שיסקור הרמטכ"ל היוצא איזנקוט בקריה.

הרמטכ"ל הנכנס אביב כוכבי נולד ב-1964, גדל והתחנך בקרית ביאליק. הוא התנדב לצנחנים ועשה בחטיבה את כל תפקידי הפיקוד מחייל ועד למפקד החטיבה. בשנת 2003 הועלה לדרגת תת אלוף ומונה למפקד עוצבת האש. בהמשך שימש כמפקד אוגדת עזה ובמהלך כהונתו בוצעה ההינתקות ונחטף החייל גלעד שליט . בשנת 2007 מונה לראש חטיבת המבצעים באמ״ן. ב-2010 מונה לראש אגף המודיעין והועלה לדרגת אלוף. האגף בראשותו פיתח שיטות איסוף ומחקר משודרגות תוך הוספת כוח אדם ליחידת הסייבר ההתקפי שהוקמה לצד עשר יחידות חדשות באגף. בשת 2014 מונה למפקד פיקוד הצפון ובהמשך לסגן הרמטכ"ל . אביב כוכבי הוא בעל תואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד. הוא צייר חובב ומנהל אורח חיים צמחוני.


תגיות:
צה"ל