השר גלעד ארדן ומ"מ מקום המפכ"ל מוטי כהן
צילום: מאיר וקנין, פלאש 90

מינויים בצמרת המשטרה: דורון ידיד יהיה מפקד מחוז ירושלים

ידיד יחליף את ניצב יורם הלוי, שהיה מועמד לתפקיד המפכ"ל, ופרש. ניצב אבי אדרי מונה לראש אגף התנועה. המינויים נעשו בכפוף להמלצתו של ממלא מקום מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן
רועי ינובסקי
15 בינואר 2019
19:12

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הודיע היום (שלישי) על מינויים של ניצב דורון ידיד למפקד מחוז ירושלים במקום ניצב יורם הלוי ושל ניצב אבי אדרי לראש אגף התנועה. המינויים נעשו בכפוף להמלצתו של ממלא מקום מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן.

מינויים נוספים: תת ניצב יוסי בכר מונה לראש אגף תכנון וארגון ויועלה לדרגת ניצב, תת ניצב יורם סופר יהיה מפקד מחוז דרום ויועלה גם כן לדרגת ניצב. כמו כן תת ניצב עינת גיל-צובארי תהיה ראש אגף משאבי אנוש ותועלה לדרגת ניצב.

תת ניצב איילת ירוחם תמונה לתפקיד ראש אגף תמיכה לוגיסטית ותת ניצב אמנון אלקלעי ימונה לראש אגף השיטור. ירוחם ואלקלעי יועלה גם כן לדרגת ניצב. בתקופה הקרובה יפורסמו מינויים נוספים בסגל הפיקוד הכללי.

ארדן האריך את מינויו של ניצב מוטי כהן כממלא מקום מפכ״ל המשטרה בארבעה חודשים. ארדן החליט להמתין עם הגשת מועמד למינוי קבע לתפקיד עד לכינון הממשלה החדשה לאחר הבחירות.

השר ארדן הסביר כי לאחר שבחן ושקל את מכלול השיקולים הנוגעים למועמדים ולהליך המינוי, ובהתחשב בכך שאנו נמצאים שלושה חודשים בלבד לפני יום הבחירות, צפוי וברור שהליך מינוי שיתקיים כעת יסבול מחוסר ודאות - הן בהיבט המשפטי והן בהיבט הציבורי. "הדיון הציבורי בעת הזו לא יעסוק בשיקולים המקצועיים של המינוי והבסיס לו עלול לנבוע משיקולים פוליטיים ולא מטובת המשטרה", הבהיר השר.