בנימין נתניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ניצחון לנתניהו במרכז הליכוד: "מאוחדים לקראת הבחירות"

לפי הצעת רה"מ שאושרה, השריונים למחוזות יצומצמו ברשימת הליכוד לטובת חברי הכנסת והשרים המכהנים. נתניהו: "אני מודה לחברי המרכז על התמיכה האיתנה בי ובהצעתי". מנהלת הליכוד הודיעה ל-14 מחברי קבוצת "הליכודניקים החדשים" כי פסלה את חברותם במפלגה
מיכאל שמש ויואב קרקובסקי
16 בינואר 2019
07:11

מרכז הליכוד אישר אמש (שלישי) ברוב גדול את הצעתו של ראש הממשלה ויו"ר המפלגה בנימין נתניהו לשנות את הרכב הרשימה לכנסת, כך שיוגדל מספר המקומות הריאליים המוקצים למתמודדים ברשימה הארצית על חשבון נציגי המחוזות. לפי ההצעה שאושרה, השריונים למחוזות יצומצמו ברשימת הליכוד לטובת חברי הכנסת והשרים המכהנים.

כמו כן, נתניהו גם יוכל להציב מועמד משוריין מטעמו במקום ה-21 ברשימה. 63% מן המצביעים תמכו בהצעת נתניהו, לעומת 36% שהתנגדו לה. עם זאת, שיעור ההצבעה היה נמוך יחסית, ועמד רק על 42.5%.

נתניהו אמר לאחר ספירת הקולות: ״אני מודה לחברי מרכז הליכוד על התמיכה האיתנה בי ובהצעתי. הליכוד מאוחד לקראת הבחירות הקרובות שבהן נבקש את אמון הציבור כדי להמשיך ולהוביל את מדינת ישראל להישגים אדירים בביטחון, במדיניות החוץ, בחברה ובכלכלה. תודה לכם, חברי הליכוד!״.

בתוך כך, אמש הודיעה מנהלת הליכוד ל-14 מחברי קבוצת "הליכודניקים החדשים" כי פסלה את חברותם במפלגה. היום ידון בית המשפט המחוזי בתל אביב בעתירתם של חברי הקבוצה, להחזיר למפלגה יותר מאלף מתפקדים שכבר הודחו.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

 

תגיות:
הליכוד