Aveva
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 16.1.2019

עדכון אחרון | 16.1.2019
מערכת כאן
17 בינואר 2019
11:16

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אהוד בנאי - זקוק למחילה

בארוחת שישי בבית משפחת בנאי אמר אהוד לאשתו את המשפט "אני תקוע בסיקסטיז ואת במנה הראשונה". הסעודה המשיכה ואהוד שכח את המשפט אבל בתו מרים כלל לא שכחה, במוחה התחיל להתגבש שיר חדש, "זקוק למחילה".  ככה נולד השיר החדש של אהוד בנאי (הודעה ופרטים על אלבום חדש עוד לא נמסרה), מה קורה אצלכם בארוחות שישי? 

Aveva – Slave 

כולנו עבדים את זה כולנו גם יודעים ומכחישים. אבל בעידן הנוכחי של לייקים, שיתופים וסלפי כולנו גם עבדים של אהבה ותשומת לב. אצל אלו מאתנו שמנהלים חיים ציבוריים מבחירה התלות באהבה גדולה עוד יותר, הרעב לאהבת הקהל גדול עוד יותר ולפעמים זה עשוי להיגמר רע (דודו טופז, איימי ויינהאוס ועוד). השיר החדש של אבבה עוסק בתלות הזו מנקודת מבט של אישה שמקריבה עצמה במערכת יחסים כוחנית רק כדי לזכות באהבה. אלבומה החדש בהפקת איציק פצצתי (נצ'י נצ', ג'ימבו ג'יי ועוד), יושק ב-14 במארס, באברהם הוסטל ת"א. 

Altın Gün – Goca Dünya

הסיפור של Altın Gün מתחיל בבסיסט יאספר ורהולסט, מלהקת הליווי של המוזיקאי ההולנדי יאקו גרדנר. בהופעה שלהם בטורקיה הוא אמנם לא מצא את הכלה מאיסטנבול אבל הוא גילה את אוצרות המוזיקה הטורקית משנות ה-60-70, כשמוזיקאים טורקים חיברו בין המוזיקה המסורתית שעליה גדלו לבין צלילי הפסיכדליה שהגיעו מהמערב – ז'אנר שזכה לכינוי רוק אנטולי. לאחר הביקור הוא החליט להקים להקה שתנגן מוזיקה טורקית וגייס חברים נוספים מלהקת הליווי של גרדנר לצד מוזיקאים מטורקיה. התוצאה היא אלטין גון שמביאים איתם משב רוח מרען ומלא בגרוב. הם אפילו הופיעו כאן בנובמבר במסגרת פסטיבל "סאונד פורטס" עם אלבום הבכורה שלהם On שיצא בשנה שעברה. Goca Dünya הוא שיר מ-1972 שכתב וביצע ארקין קוראי, מגדולי המוזיקאים הטורקיים – בואו לבקר את השכנים.

Charley Crockett - Travelin' Blues

צ'ארלי קרוקט מאמין שכדי לכתוב שירים נצחיים צריך ללמוד לנגן שירים נצחיים של אחרים. את הטירונות המוזיקלית שלו הוא עבר ברחובות של ניו אורלינס, ששופעים בשירים נצחיים והיסטוריים. לכן, בין אלבום מקורי לאלבום מקורי הוא מקפיד להוציא אלבום גרסאות כיסוי לכל אותם שירים נצחיים שהוא נגן ולמד ברחובות הביג איזי. אלבומו החדש, Lil G.L.'s Blue Bonanza הוא השני בסדרת המחוות לעבר וקרוקט יודע משהו על העבר, הוא נצר למשפחתו של דייווי קרוקט, גיבור מרד טקסס שאיבד את חייו בקרב באלמו. את השיר Travelin' Blues פרסם בשנות ה-50 המוזיקאי טי בון ווקר, מאבות הגיטרה החשמלית. כיאה למסורת הבלוז קורקט קצת הופך את השיר לשלו, הוא משנה מעט מילים ועל הדרך מכניס השפעות ג'יי ג'יי קייל לקצב. נצחי כבר אמרנו? 

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

Electric Zoo – Sunshine
JonZ & Jona Bird - Siren In My Soul
The Paz band – Thoughts
theAngelcy – Everyone
אלון עדר ולהקה - משהו אחד להפסיד
טל תמרי – פשוט
קמה ורדי - Whatever Will Be
Hozier – Movement
Rival Sons - Feral Roots
The Marcus King band - Goodbye Carolina
The Raconteurs - Now That You're Gone
Wild Nothing – Letting Go

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים