איילת שקד
צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

שקד על הפרשה המשפטית: "יש נגדי מתקפה מצד ח"כיות משמאל"

שרת המשפטים התייחסה לביקורת נגדה על רקע פרשת המינויים תמורת מין, בה חשוד יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה, ואמרה: "מתכוונת להמשיך לכהן 4 שנים נוספות בתפקיד". היום גם יצא בנט להגנת שקד: "כל פעולותיה היו כדין, מתוך נאמנות עמוקה לטובת מדינת ישראל"
ורד פלמן
17 בינואר 2019
17:58

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה היום (חמישי) לפרשת המינויים תמורת מין, וטענה כי יש נגדה "מתקפה מצד חברות כנסת מהשמאל". את הדברים אמרה שקד במסגרת כנס המשפט העברי לזכר עורך הדין יעקב וינרוט, על רקע התפטרותו של ראש לשכת עורכי הדין אפי נוה, אשר נחשב לחשוד המרכזי בפרשה.


עוד אמרה שקד בכנס: "בימים האחרונים יש נגדי מתקפה משולחת רסן, שקרית ומסיתה, האשמות שווא ובדיות. חברות הכנסת משמאל שתוקפות אותי עבדו איתי בכנסת יומיום בצורה ישרה והגונה. הן מכירות אותי היטב. אנחנו חלוקות אידיאולוגית, אבל ראיתי בהן חברות לעבודה.

"כולן נשים, וזו האכזבה שלי. הן מנצלות את הפרשה האחרונה לקמפיין פוליטי, אישי ומכוער. המתקפות הפוליטיות משמאל לא ירפו את ידי. אני מתכוונת לכהן כשרת משפטים ארבע שנים נוספות עד שאשלים את המהפכה שבה התחלתי".


מוקדם יותר היום יצא יו"ר מפלגת הימין החדש נפתלי בנט להגנת חברתו למפלגה, בעקבות הביקורת נגדה על רקע חשיפת הפרשה, ואמר כי "ביממה האחרונה ישנו גל מתקפות פוליטיות, קשות וארסיות נגד שרת המשפטים, איילת שקד. אני מכיר את שקד מזה שנים. כל פעולותיה היו כדין, מתוך נאמנות עמוקה לדבר אחד בלבד - טובת מדינת ישראל. חבריי בשמאל, אל תטעו: המהפכה השיפוטית של השרה שקד לא תיעצר".

אמש הותר לפרסום שנוה הוא החשוד המרכזי שנחקר בפרשה שמטלטלת את מערכת המשפט. יו"ר לשכת עורכי הדין נחקר ביחידה להב 433 של המשטרה בחשד לעבירות בנוגע למינוי שופטים שלא כדין. נבדק אם נוה, שנעצר אתמול בבוקר, היה בקשר אינטימי עם השופטת שפעל למינויה. החשדות קשורים למינוי של שופטת בבית משפט שלום לפני מספר שנים, ולניסיון להביא למינוי של שופט שלום לבית משפט מחוזי - מינוי שלא יצא לפועל.

היום אמר נוה בהודעה על התפטרותו: "החלטתי לעשות כן הואיל והלשכה חשובה ויקרה לי עד מאוד. אינני רוצה שענייני האישי, שאני מניח שיסתיים במהרה, יפגע בפעילותה של הלשכה". אמש גם הורה בית משפט השלום בתל אביב לשחרר בתנאים מגבילים את נוה – החשוד המרכזי בפרשת המינויים תמורת מין שמסעירה את מערכת המשפט.

נוה ישהה במעצר בית עד ליום רביעי, אך המשטרה עשויה לערער בהמשך על ההחלטה. השופט ציין כי הוא לא סבור שיש חשש לשיבוש חקירה מצד נוה. מלבד יו"ר הלשכה המתפטר, גם השופטת ועורכת הדין שנחקרו שוחררו למעצר בית של חמישה ימים.

תגיות:
אפי נוה