זירת אירוע ירי בבת ים
צילום: דוברות איחוד הצלה

ארדן על הרג הצעיר בבת ים: אירוע טראגי, אוודא שיופקו כל הלקחים האפשריים

השר לביטחון הפנים הגיב על הירי ביהודה ביאדגה ביום שישי בידי שוטר. לדבריו: "אני מתכוון לעקוב אישית אחרי האירוע". מ"מ המפכ"ל מוטי כהן אמר כי "ראוי לתת לגוף האמון לבצע את עבודתו". השניים השיקו את פרויקט מצלמות הגוף של המשטרה
רועי ינובסקי
20 בינואר 2019
10:41

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס הבוקר (ראשון) לאירוע בו נהרג יהודה ביאדגה מירי שוטר ביום שישי בבת ים. בהשקת פרויקט מצלמות הגוף של המשטרה אמר ארדן כי מדובר באירוע קשה וטראגי, אוודא שיופקו כל הלקחים האפשריים.

"שמענו בצער אתמול על האירוע הקשה והטרגי שארע בבת ים. אני מביע צער עמוק על מותו של יהודה ביאדגה ושולח תנחומיי למשפחתו. הנושא מצוי חקירת מח"ש ולכן אני לא רשאי חוקית להתייחס אליו", אמר ארדן. "אני כן חייב לומר שבשנים האחרונות היחסים בין המשטרה לקהילת יוצאי אתיופיה היו מרכיב חשוב בפרויקט מצלמות הגוף. אני מתכוון לעקוב אישית אחרי האירוע, ולוודא שיופקו כל הלקחים האפשריים ממנו".


ממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן התייחס גם הוא לאירוע ואמר כי "משתתף בצער המשפחה על אבדנה. בשנים האחרונות היו פעולות של המשטרה לחזק אתה קשר עם קהילת יוצאי אתיופיה. שוטרי הסיור מגיבים ראשונים ונדרשים לקבל החלטות בתנאים קשים ומורכבים. אחרי כל אירוע ירי נפתחת בדיקה במח"ש. ראוי לתת לגוף האמון לבצע את עבודתו ולהסיק את המסקנות".

ארדן פירט על פרויקט מצלמות הגוף, במסגרתו יצוידו 8,000 שוטרים במצלמות בתום פיילוט שהסתיים לפני שנתיים. לדברי ארדן, " זה הפרויקט הכי גדול בעולם בתחום מצלמות הגוף. מהיום ואליך שוטרים ושוטרות יצטיידו במצלמות הגוף בפעילות השוטפת. השקענו משאבים אדירים והבאנו יכולות שהיו רק במטה - אל השטח".

תגיות:
משטרה