נתניהו על התקיפה: "המדיניות שלנו לא משתנה כשאני בצ'אד"

ראש הממשלה אמר על רקע התקיפה המיוחסת לישראל באזור שדה התעופה של דמשק: פוגעים בהתבססות האיראנית בסוריה. על פי כלי תקשורת סוריים מרבית הטילים ששוגרו יורטו על ידי מערכות ההגנה
גילי כהן
20 בינואר 2019
16:51

"יש לנו מדיניות קבועה והיא לא משתנה כשאני בארץ או כשאני בצ'אד", כך הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו לדיווחים על התקיפה היום (ראשון), המיוחסת לישראל בשדה התעופה של דמשק. נתניהו אמר את הדברים לפני סיום ביקורו בן הפחות מיממה במדינה האפריקנית.


לפני העלייה על המטוס אמר ראש הממשלה לכתבים המלווים אותו: "יש לנו מדיניות קבועה לפגוע בהתבססות האיראנית בסוריה, ולפגוע בכל מי שמנסה לפגוע בנו. המדיניות הזאת לא משתנה כשאני בארץ, וגם לא כשאני בביקור היסטורי בצ'אד. היא קבועה".

על פי הודעת משרד ההגנה הרוסי ישראל תקפה בשטח סוריה היום בשעה 13:30 אחר הצהריים. בהודעה הרוסית נטען עוד כי התקיפה בוצעה על ידי ארבעה מטוסי f-16 ישראליים מכיוון הים התיכון וכוונה לאזור שדה התעופה של דמשק. על פי כלי תקשורת סוריים מערכות ההגנה האוויריות סיכלו את הפגיעה במטרות.

במקביל, מערכת כיפת ברזל הופעלה היום בצפון רמת הגולן בעקבות זיהוי של שיגור לשטח ישראל, כך נמסר מדובר צה"ל. לפי ההודעה, המערכת הצליחה ליירט את השיגור. לא דווח על נפגעים או נזק, השגרה באתר החרמון נמשכת כסדרה. טרם ידוע אם מדובר בירי מכוון לעבר ישראל או זליגה של ירי נ"מ לא מבוקר.