קטר: 15 מיליון דולר יעברו לרצועת עזה השבוע

השליח הקטרי למזרח התיכון הודיע שהפעימה השלישית במענק לרצועה תיכנס ככל הנראה ביום רביעי, אחרי שישראל דחתה אותה בתגובה למהומות בגבול. בניגוד לפעמים הקודמות, הכסף לא צפוי לעבור במזוודות מזומנים
נורית יוחנן
20 בינואר 2019
21:21

השליח הקטרי למזרח התיכון, מוחמד אל-עמאדי, טען הערב (ראשון) כי הפעימה השלישית של המענק מקטר לרצועת עזה, בסך 15 מיליון דולר, יגיע לרצועה כבר השבוע – ככל הנראה ביום רביעי. בריאיון לרויטרס, אמר השליח כי הכסף לא יועבר הפעם במזוודות מזומנים כמו בפעמים הקודמות, אלא באמצעות מנגנון אחר שסירב לפרט.


ישראל דחתה עד כה את החלק השלישי של העברת הכסף הקטרי בשל ההסלמה בגבול רצועת עזה. לטענת אל-עמאדי, ביום שישי הסכימו בירושלים לאפשר את העברת הכסף משום שלא נרשמה אלימות רבה בהפגנות בגבול. השליח ציין עוד כי הכסף אמור לשמש לתשלום משכורות של עובדי ציבור בעזה ולרכישת דלק לייצור חשמל.

לקראת יום שישי האחרון, בישראל שקלו להעביר את הכסף הקטרי לרצועה, והציבו תנאי שלפיו אירועי סוף השבוע הפ שיקבעו אם תחודש העברת הכספים. בירושלים הבהירו כי אם הגבול יישאר שקט - ישראל צפויה לאשר את העברת הפעימה השלישית של הכסף הקטרי.

בשבוע שעבר דובר חמאס, עבד אל-לטיף א-קאנוע, הגיב על דחיית העברת הכסף הקטרי לרצועה ואמר: "ישראל לא עושה טובה שהיא מספקת את זכויותנו הגזולות, נמשיך בצעדות השיבה עד שנשבור את המצור". עוד הוסיף כי על המתווכים לחייב את ישראל לקיים את ההסכמים ולבצע את מה שנשאר מהם. "ישראל היא שתשא בתוצאות של הפרת ההבטחה", כתב בחשבון הטוויטר שלו.