התקיפה בסוריה

דיווח: 11 בני אדם נהרגו בתקיפה הישראלית בסוריה

משרד ההגנה הרוסי מסר כי ארבעה חיילים סורים נהרגו ושישה נפצעו. עוד נאמר כי נגרם נזק למבנים בשדה התעופה בדמשק. לפי רוסיה, הסורים הפילו 30 טילים מונחים שנורו לעבר היעדים השונים
כתבי כאן חדשות
21 בינואר 2019
08:36

מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם מדווח כי 11 בני אדם נהרגו בתקיפה הישראלית הלילה (שני) בסוריה. משרד ההגנה הרוסי אמר בהודעה שהוציא כי ארבעה חיילים סורים נהרגו ושישה נפצעו בתקיפה. עוד נאמר בהודעה כי נגרם נזק למבנים בשדה התעופה בדמשק. משרד ההגנה הרוסי טוען כי הסורים הפילו 30 טילים מונחים שנורו לעבר היעדים השונים.


בסוכנות הידיעות הרוסית "ספוטניק" פורסמו פרטים נוספים על התקיפה הלילה. על פי דיווח מפי גורם צבאי סורי, המפקדות של הצבא הסורי בדרום המדינה עודכנו כי צה''ל מתכוון לתקוף באופן נרחב עמדות סוריות, בדומה לתקיפה שביצע במאי בשנה שעברה. לפיכך, ננקטו כל האמצעים ההגנתיים הדרושים לסיכול התקיפה. לדברי הגורם הסורי, הצבא הבחין בימים האחרונים בתנועות לא שגרתיות של ישראל באזור הגולן, ובכלל זה שינועם של טילי קרקע-קרקע לאיזור.

לדבריו, התקיפה הלילה הייתה הקשה ביותר מאז מאי בשנה שעברה, היא נמשכה כ-55 דקות ובמהלכה הצליחו הסורים ליירט 38 טילים ובהם טילי קרקע-קרקע של ישראל.


צה"ל תקף הלילה באמצעות מטוסי קרב מטרות צבאיות השייכות לכוח קודס האיראני וסוללות הגנה אווירית סוריות בשטח סוריה. דובר צה"ל מסר כי התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור טיל קרקע-קרקע אמש על ידי הכוח האיראני לשטח ישראל. בהודעת צה"ל נאמר כי המטרה של הטיל הייתה צפון רמת הגולן וכי הטיל יורט על ידי "כיפת ברזל".

בהכנת הידיעה השתתפו: רועי קייס, ערן זינגר, גיא בריצמן ועמיחי שטיין