סלקום תפטר 5% מעובדי החברה, ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה

ההחלטה על גל הפיטורין נתקבלה בעקבות הפסדים כספיים בשנת 2018. ההסתדרות: "ההנהלה פועלת בהיעדר תום לב קיצוני תוך פגיעה במרקם יחסי העבודה"
עמית תומר
21 בינואר 2019
16:49

קיצוצים בחברת התקשורת סלקום: מנכ״ל החברה ניר שטרן הודיע היום (שני) לעובדים שיקצץ 5% מכוח האדם. המשמעות היא שבין 200 ל-250 עובדים צפויים לאבד את מקום עבודתם. במכתב ששלח לעובדים הסביר שטרן שהסיבה למהלך היא התחרות הגבוהה בשוק התקשורת, שהובילה את סלקום להפסדים במהלך שנת 2018. עוד ציין המנכ"ל כי נבחנו כמה חלופות לפיטורים, כגון שלילת הטבות מהעובדים, אך כל הניסיונות להגיע להסדר זה כשלו במגעים שנוהלו עם ועד העובדים.

בעקבות הודעת סלקום הכריז יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, על סכסוך עבודה בחברה. בהודעתו אמר יו"ר ההסתדרות: "התנהלות זו, והאופן החד-צדדי שבו נוקטת ההנהלה, מערערים את יחסי האמון שנבנו בין הצדדים בשנים האחרונות וגוררים את החברה למשבר עמוק. על אף ניסיונותיהם הרבים של יו"ר ועד העובדים מיה יניב ושל יו"ר איגוד הסלולר, האינטרנט וההיי-טק יקי חלוצי, לחתור למציאת פתרון הולם ומוסכם למען העובדים ועתיד החברה, ההנהלה ממשיכה לפעול בהיעדר תום לב קיצוני, תוך פגיעה חמורה במרקם יחסי העבודה בסלקום".

ניסנקורן הוסיף כי, "ההסתדרות מגבה באופן מלא את הוועד ותפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותה על מנת להגן על מעמדם ועל ביטחונם התעסוקתי של העובדים".

תגיות:
סלקום