ראש ממשלת מאלי סומאיילו מאיגה
צילום: אי-פי

במאלי כעסו: הפרסום על הכנות לביקור של רה"מ בישראל – "פייק ניוז"

משרד החוץ של המדינה האפריקנית הגיב לפרסומים על ביקור שייערך בישראל אחרי 50 שנות נתק: "אף אחד בממשלה לא מכיר את הדבר הזה". למרות זאת, בכיר בממשל במאלי לא הכחיש בשיחה עם כאן חדשות שאכן נערכות הכנות לביקור
עמיחי שטיין
22 בינואר 2019
08:33

משרד החוץ במאלי הביע אמש (שני) כעס על הפרסומים בישראל, בהם בכאן חדשות, על הכנות שנערכות לקראת ביקור של ראש הממשלה המקומי בישראל אחרי יותר מ-50 שנה. "איך אפשר להגיב על משהו שהוא פייק ניוז?", תהו במשרד החוץ של המדינה האפריקנית במענה לפניית כאן חדשות.

במשרד הוסיפו וציינו בנוגע לפרסומים על הכנות לביקור כי "אין אף אחד בממשלה שמכיר את הדבר הזה. איננו יכולים להגיב על משהו שהוא לא מדוייק". למרות זאת, בכיר בממשל במאלי שנשאל על ידי כאן חדשות בנושא – לא הכחיש שנערכות הכנות לביקור של ראש הממשלה. "כשיהיה לנו מה לפרסם פומבית, נעדכן", הוא הבהיר.

אתמול נודע לכאן חדשות כי כמעט 50 שנה לאחר ניתוק היחסים הדיפלומטיים בין ישראל למאלי, נערכת בימים אלה עבודת מטה בשתי המדינות לקראת אפשרות של ביקור ראש ממשלת מאלי בישראל. עדיין לא נקבע תאריך לביקור שכזה, אך המגעים בנושא בעיצומם. 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש בסוף 2017 עם נשיא מאלי במהלך פסגת מדינות אפריקה ושם סיכמו השניים "לקדם את היחסים הדיפלומטיים בין שתי המדינות". ההערכה היא כי בעקבות חידוש היחסים הדיפלומטיים עם צ'אד השבוע, מדינות מוסלמיות נוספות באפריקה ובהן ניז'ר ומאלי ינקטו בצעד דומה. לדברי נתניהו חידוש היחסים עם מדינות מוסלמיות באפריקה יאפשר לקצר נתיבי טיסה של מטוסים ישראלים לדרום אמריקה. עם זאת, הדבר תלוי באישור מצד סודאן שהודיעה לאחרונה כי התקרבות פוליטית לישראל לא עומדת על הפרק.   

תגיות:
מאלי