צילום: AP
שמי דמשק במהלך התקיפה

דיווח: עלה ל-21 מספר ההרוגים בתקיפה הישראלית בסוריה

על פי הארגון הסורי לזכויות האדם לפחות 12 הרוגים משתייכים למשמרות המהפכה של איראן. המשטר הסורי אישר עד כה את מותם של ארבעה מאנשיו
ערן זינגר
22 בינואר 2019
11:44

הארגון הסורי לזכויות האדם דיווח היום (שלישי) כי עלה ל-21 מספרם של ההרוגים בתקיפות שביצעה ישראל בלילה שבין יום ראשון לשני. על פי הנתונים שבידי הארגון, שמושבו בלונדון, שישה מההרוגים הם אנשי כוחות המשטר הסורי ועוד 15 בעלי אזרחות אחרת, מתוכם לפחות 12 אנשי משמרות המהפכה של איראן. המשטר בדמשק אישר אתמול כי ארבעה מחיילי המשטר נהרגו בתקיפות הישראליות, אך לא פורסם שום מידע אחר על נפגעים שאינם סורים.

ראש המועצה העליונה לביטחון באיראן, עלי שמחאני, אמר היום כי הרפובליקה האיסלאמית נכנסה לסוריה במטרה "לחזק את תשתיות הבטחון הסוריות". לדבריו, "כל זמן שהממשלות החוקיות בסוריה ובעיראק יבקשו את מעורבותה של איראן במלחמה בטרור ובייצוג מנגנוני הבטחון - איראן תעמוד לצדן".

הפעולה הישראלית הגיעה בשל ירי הטיל האיראני לחרמון בתחילת השבוע. אמש דיווחנו בכאן חדשות כי לפני התקיפה הישראלית הנרחבת  פינו הכוחות האיראנים עמדות בסוריה, כפי הנראה מחשש מפני תקיפת נגד ישראלית. גורם ישראלי אמר לכאן חדשות כי העובדה שהאיראנים פעלו אחרי ירי הטיל לחרמון היא בבחינת "אקדח מעשן" למעורבות שלהם בשיגור.


בצה"ל מעריכים כי איראן לא תגיב בירי טילים על תקיפות ישראליות עתידיות בסוריה וכי התקיפה בחרמון לא הייתה מדיניות חדשה וקבועה. ארבעה חודשים אחרי הפלת המטוס הרוסי וגם את מול לא הפעילו הרוסים את סוללות הנ"מ S-300 נגד מטוסי צה"ל. ישראל עדכנה את רוסיה טרם התקיפה הנרחבת באמצעות המנגנון למניעת התנגשויות שמתקיים בין הצבאות.

סוכנות הידיעות הלבנונית הרשמית דיווחה אמש כי שרידי טיל נמצאו בשטח חקלאי במרחב של העיר זחלה בבקעת הלבנון כתוצאה מהתקיפות הליליות של ישראל וירי הנ"מ הסורי בתגובה אליהן.