זירת הפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים
צילום: זק"א

המחבל הובא לבית המשפט הלא נכון - הדיון נדחה

יאסין אבו אל-קרעה, שעל פי כתב האישום ניסה לרצוח את המאבטח אשר אלמליח בתחנה המרכזית בירושלים בדצמבר 2017, הובא לבאר שבע במקום לבירה. אלמליח: "אני מצפה שלא ייראה אור יום"
ורד פלמן
22 בינואר 2019
13:59
עודכן ב 14:02

אשר אלמליח, שנפצע קשה בפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים בדצמבר 2017, הגיע היום (שלישי) לדיון בבית המשפט המחוזי בעיר הבירה על עונשו של המחבל יאסין אבו אל-קרעה. "אני מצפה שלא ייראה אור יום", אמר אלמליח לפני שהיו אמורים להישמע הטיעונים. לאחר מכן נודע שהדיון נדחה ליום רביעי בשבוע הבא,משום שהמחבל הובא בטעות לבית המשפט בבאר שבע. 


"עברה שנה ואני עומד פה על הרגליים. מה שהוא תכנן - לקום בבוקר עם כל השנאה שלו ולנסות לרצוח יהודים, הוא לא הצליח. אני חי ואני ממשיך לדרך חדשה בזמן שהוא יישב במעצר. להסתכל לו בעיניים זו סגירת מעגל", אמר עוד אלמליח.

הוא הוסיף כי חייו השתנו בעקבות הפיגוע: "הרופאים הגדירו אותי 'נס רפואי'. אני לא מצפה לעונש מוות, אני מצפה שייתנו לו את המקסימום שקבוע בחוק על ניסיון רצח". 

על פי כתב האישום, נוכח הצהרת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בדבר הכרה בירושלים כבירת ישראל, גמר הנאשם בדעתו לרצוח כמה שיותר יהודים בירושלים, להיהרג במהלך האירוע ולהפוך ל"שהיד". לשיטתו, עשה זאת כדי להגן על ירושלים ועל מסגד אל-אקצא.