זירת פיגוע ביהודה ושומרון

דנון: "איראן מנסה להקים חזית באיו"ש"

שגריר ישראל באו"ם טען בדיון במועצת הביטחון כי איראן משתפת פעולה עם חמאס ביהודה ושומרון. בנוסף הוא חשף את המימון האיראני לחזיתות השונות במזרח התיכון, שמסתכם בשבעה מיליארד דולר
מערכת כאן חדשות
22 בינואר 2019
18:53

שגריר ישראל באו"ם דני דנון אמר היום (שלישי) שאיראן מנסה להקים חזית צבאית נגד ישראל ביהודה ושומרון. בדיון במועצת הביטחון על המצב במזרח התיכון טען דנון שאיראן משקיעה שבעה מיליארד דולר בשנה בהפעלת רשת טרור במזרח התיכון, וקרא למועצת הביטחון להגדיר את חמאס וחיזבאללה ארגוני טרור ולהטיל עליהם עיצומים.

״באמצעות סאלח אל עארורי, סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, וסעיד איזדי, ראש ענף פלסטינים באל-קודס, מנסה איראן להפוך את אזור יהודה ושומרון לחזית צבאית רביעית נגד ישראל״, אמר דנון בדיון. הוא התייחס לטיל האיראני שנורה מסוריה לעבר רמת הגולן, ואמר כי "איראן מנצלת את המשטר הסורי לביצוע פעולות צבאיות נגד ישראל, אך נגיב בכוח ונסיר כל איום על תושבינו".

מתוך הסכום המושקע בחזיתות הטרור במזרח התיכון, איראן משקיעה ארבעה מיליארד דולר בסוריה, מיליארד דולר בחיזבאללה, וכ-120 מיליון דולר בארגוני הטרור בעזה. כמו כן היא תומכת בכוחות החות'ים בתימן ובמיליציות השיעיות בעיראק.

שר החוץ של ארצות הברית, מייק פומפאו, התייחס גם הוא לאיראן היום, ואמר שהאיום הנשקף ממנה למדינות האזור הוא "איום מוחשי". פומפאו התייחס גם לסוגיה הפלסטינית ואמר שצוות אמריקני החל כבר לגבש את תכנית השלום הישראלית פלסטינית בשיתוף עם הצדדים, וכי הוא מקווה שנוכל להתקדם אתה אחרי הבחירות

צה"ל תקף אתמול מטרות בסוריה השייכות לכוח קודס האיראני בתגובה לשיגור טיל קרקע-קרקע לשטח ישראל. בסוריה דווח כי בתקיפת צה"ל נהרגו 21 בני אדם, מתוכם לפחות 12 אנשי משמרות המהפכה של איראן.