הפלגים בעזה: נבחן את התגובה לאירועים לפי ההתפתחויות בשטח

מקורות במטה של הפלגים ברצועה ציינו כי הם עדיין לא התכנסו כדי לדון באירועים אתמול בגבול הרצועה, שכללו ירי לעבר כוחות צה"ל ותקיפות של הצבא בתגובה. דיווח: בעזה יצרו קשר עם מצרים "כדי להפסיק את הפשעים של ישראל"
שמעון מיג'אן
23 בינואר 2019
08:15

מקורות במטה המשותף של הפלגים הפלסטיניים ברצועת עזה אמרו הבוקר (רביעי) כי הם עדיין לא התכנסו כדי לבחון את התגובה על האירועים אתמול בגבול עם ישראל. המקורות מסרו לעיתון הפלסטיני "דוניא אל-ווטן" כי הם צפויים לדון בתגובה בקרוב, "לפי ההתפתחויות בשטח".

העיתון דיווח עוד כי ברצועה יצרו כבר קשר עם מצרים כדי "להפסיק את הפשעים של ישראל". המקורות הקשורים לפלגים בעזה ציינו: "השעות הקרובות צפויות להיות מכריעות".


דובר חמאס פוזי ברהום הטיל אמש על ישראל את האחריות למה שהגדיר "התוקפנות המתמשכת וההסלמה". בהודעה של ברהום נאמר כי "ההתנגדות לא תאפשר להשתמש בדמם של הפלסטינים עבור הבחירות בישראל, והיא תאחוז באמצעים כדי להגן על האינטרסים הפלסטיניים".

מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו הלילה עמדה של חמאס בצפון רצועת עזה, שעות לאחר שקצין צה"ל נפצע קל מאש צלף פלסטיני בגבול הרצועה. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח אתמול על הרוג אחד, פעיל חמאס , וארבעה פצועים, אחד מהם במצב קשה, בתקיפה אחרת של הצבא. 


מוקדם יותר אתמול נרשמו חילופי אש וקצין צה"ל נפצע קל מירי צלף בתקרית שכללה גם יידוי אבנים בגבול רצועת עזה. מתחקיר ראשוני של הצבא עולה כי במהלך הפרת סדר, מחבל פתח באש לעבר לוחמי צה"ל ופגע בקסדה של הקצין שהיה במקום. הקצין פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע, ושוחרר לביתו. מקורות ברצועת עזה מעריכים כי מי שעומד מאחורי הירי לעבר קצין צנחנים הוא צלף של הג'יהאד האסלאמי, שפעל בהנחיית איראן. 

בעקבות האירועים האלימים, גורם מדיני הודיע שראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט שלא לאפשר את העברת הכסף הקטרי לרצועה שהייתה אמורה להתבצע היום. הגורם ציין כי ההחלטה באה בעצה אחת עם גופי הביטחון. 

 

 

תגיות:
חמאס
,
עזה