באסל גטאס
צילום: באסל עווידאת, פלאש 90

שב"ס מתנגד לשלב את באסל גטאס בהליך שיקום בכלא

בשירות בתי הסוהר טוענים כי הח"כ לשעבר, שמוגדר אסיר ביטחוני המזוהה עם החזית העממית, לא התחרט ולא שינה את עמדותיו. לאחרונה נדחתה בקשתו לשחרור מוקדם מהכלא
אמוץ שפירא
23 בינואר 2019
08:37

שירות בתי הסוהר מתנגד לשלב את הח"כ לשעבר באסל גטאס בהליך שיקום בכלא. בשב"ס טוענים כי גטאס, המוגדר אסיר ביטחוני שמזוהה עם החזית העממית, לא הביע חרטה, לא שינה את עמדותיו ולא זנח את דרכו האידיאולוגית.

גטאס נושא עונש של שנתיים מאסר, והוא אמור להשתחרר במאי הקרוב. לפני כמה שבועות דחתה ועדת השחרורים את בקשתו לשחרור מוקדם, והמליצה לשלב אותו בהליך שיקומי בבית הכלא, על מנת שניתן יהיה לבחון שוב בעתיד את בקשתו להשתחרר.

בעקבות הסירוב של שב"ס לשלב את גטאס בהליך שיקום כזה, הוא פנה לבית המשפט המחוזי, אך המדינה הודיעה שהוא עדיין לא מתאים להליך שיקום. השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, התבטא בנושא ואמר כי מבחינתו "אין דבר כזה תוכנית שיקום למחבלים ולמי שרצח יהודים". ארדן אף הכריז שייאבק "על מנת שאסירים ביטחוניים כמו המחבל גטאס לא יקבלו הקלה בעונשם, אפילו של יום אחד".

גטאס נידון לשנתיים מאסר בפועל ועוד 18 חודשי מאסר על תנאי לאחר שהורשע בהברחת טלפונים סלולריים לאסיר ביטחוני. הוא גם נקנס ב-120 אלף שקלים. גזר הדין ניתן בבית משפט השלום בבאר שבע לאחר שהתביעה והסנגוריה הגיעו להסדר טיעון.