הראיה נגד החשוד במות עאישה א-ראבי: DNA שנמצא על האבן שפגעה בה

כתב האישום נגד החשוד היחיד במעורבות בפרשה צפוי להיות מוגש מחר. בינתיים, מעצרו הוארך ביום אחד אחרי שהפסיק לשתוק בחקירה ומסר למשטרה את גרסתו
כרמל דנגור
23 בינואר 2019
14:30
עודכן ב 15:00

הראיה המרכזית נגד החשוד היחיד במעורבות במותה של הפלסטינית עאישה א-ראבי סמוך לצומת תפוח באוקטובר האחרון היא DNA שלו, שנמצא על האבן שפגעה ברכבה של א-ראבי והובילה למותה. כתב האישום נגדו צפוי להיות מוגש מחר (חמישי) ובינתיים, בית המשפט האריך את מעצרו של הקטין ביום נוסף.

שופט בית משפט השלום בראשון לציון גיא אבנון אמר בדיון הארכת המעצר: "בתחילת הדיון סברתי כי יש בגרסתו של הקטין כדי לפעור פער משמעותי בתשתית הראייתית הלכאורית, פער אשר מצדיק דחיית בקשת המדינה ושחרורו של הקטין לחלופת מעצר בתנאים מגבילים ביותר. עם זאת, לאחר שבחנתי את תשובת בא כוח המבקשת... כל שיש בידי לקבוע לעת הנוכחית הוא כי התשתית הלכאורית שהונחה בפניי מצדיקה מתן אפשרות לפרקליטות להגיש כתב אישום כנגד הקטין, שבצדו בקשה למעצר עד תום ההליכים".

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי כתב האישום נגד החשוד יוגש בימים הקרובים. כבר לפני שבוע הוגשה נגדו הצהרת תובע, ואחריה ביקשה המשטרה הארכת מעצר נוספת לצורך השלמות חקירה.

הקטין עצור כבר יותר משלושה שבועות. לאחרונה פורסם בכאן חדשות כי כתב האישום נגדו צפוי להתבסס על ראיה מרכזית אחת, שנבדקה לאורך תקופה על ידי מומחים שקבעו שהיא חזקה מספיק כדי לבסס את החשד נגדו, והיום הותר לפרסם שמדובר ב-DNA שנמצא על האבן.

הסיבה לעיכוב בהגשת כתב האישום והבקשה להאריך את מעצרו היא גרסה שהחשוד מסר לראשונה מאז החלה החקירה, שבה שמר עד כה על שתיקה. ארבעה חשודים נוספים שהיו מעורבים בפרשה שוחררו לפני כשבועיים למעצר בית, שהסתיים.