מתוך התיעוד
צילום: דוברות המשטרה

תיעוד: פעילות לוחמי הימ"מ שחיסלו את המחבל מברקן

הלוחמים פרצו לבית שבו חשדו שנמצא המחבל. אל הבית נשלח קודם כלב שנורה כמה יריות. לאחר מכן פשטו הלוחמים על המקום, איתרו את המחבל וניהלו מולו קרב יריות, בסיומו הוא נהרג
כרמל דנגור
23 בינואר 2019
15:17

המשטרה התירה היום (רביעי) לפרסם תיעוד מפעולת לוחמי היחידה המשטרתית המיוחדת (ימ"מ) של משמר הגבול במבצע לאיתור המחבל אשרף נעאלווה שרצח שני ישראלים בפיגוע הירי בברקן. בתיעוד נראים הלוחמים בפעילות מבצעית במחנה הפליטים עסכר בשכם בבניין שבו הסתתר המחבל.


הלוחמים הגיעו לבניין לבצע סריקות נרחבות לאיתור המקום שבו חשדו שהמחבל, שהצליח לחמוק מכוחות הביטחון במשך כחודשיים, נמצא. הלוחמים פרצו לבית, אליו נשלח קודם הכלב רמבו שנורה כמה יריות. לאחר מכן פשטו הלוחמים על הבית, איתרו את המחבל וניהלו מולו קרב יריות, בסיומו הוא נהרג כשהוא חמוש בנשקו.

הפעילות המבצעית החלה בליל ה-12 בדצמבר האחרון כאשר הלוחמים איתרו את המחבל צאלח ברגותי, שביצע את הפיגוע בעפרה. במהלך הניסיון לעצור את ברגותי ברמאללה, הוא ניסה לדרוס את הלוחמים שהשיבו בירי שממנו נפצע קשה ומותו נקבע לאחר מכן.

בליל ה-13 בדצמבר ביצעו הלוחמים פעילות מבצעית במחנה הפליטים עסכר בשכם, שם ניסו לאתר את המחבל אשרף נעאלווה שרצח את קים יחזקאל-לבנגרונד וזיו חג'בי. התיעוד נעשה מעמדת תצפית לבניין שבו שהה נעאלווה וממצלמת קסדה של אחד הלוחמים.