חלוקת משכורות בעזה
צילום: ללא

הקבינט אישר את העברת הכסף הקטרי לרצועת עזה

ההחלטה התקבלה אחרי עיכוב של למעלה משבועיים בהעברת הכסף. זאת בהתאם להמלצת מערכת הביטחון לשרי הקבינט לאשר את העברת הכסף. השליח הקטרי הגיע לרצועת עזה
גילי כהן וגל ברגר
23 בינואר 2019
20:38
עודכן ב 23:19

הקבינט המדיני-ביטחוני אישר הערב (רביעי) את העברת הכסף הקטרי לרצועת עזה, לאחר עיכוב בהכנסת הכסף למשך יותר משבועיים. בהתאם לכך, השליח הקטרי מוחמד אל-עמאדי הגיע לרצועת עזה עם הכסף דרך מעבר ארז.

החלטת הקבינט התקבלה לאחר שמוקדם יותר היום גורמי מערכת הביטחון, בהם צה"ל ושב"כ, המליצו לשרי הקבינט שהתכנסו היום להעביר לרצועת עזה את הכסף הקטרי, ואף לעשות זאת בימים הקרובים. העמדה נתמכה על ידי כמה שרים בקבינט, וככל הנראה גם על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו.


הנימוק להמלצת מערכת הביטחון נטוע בטענה כי הירי אתמול מעזה, שהביא לפציעתו של קצין צה"ל, בוצע על ידי הג'יהאד האסלאמי. בנוסף, בחמאס לא הגיבו על תקיפות צה"ל ברצועה לאחר הירי, על אף העובדה כי נהרג איש חמאס.

בתוך כך, השליח הקטרי מוחמד אל-עמאדי אמר היום בשיחות סגורות כי הוא מקווה שהכסף ייכנס לעזה עד יום שישי, כפי שאכן קרה. אל-עמאדי קיים היום מספר פגישות בישראל, בין השאר עם בכירים ישראלים.

בכיר בחמאס אמר מוקדם יותר היום לכאן חדשות כי אם הכסף לא ייכנס עד שישי, זה "יסבך את המצב". במקביל, מצרים זימנה לקהיר משלחות מחמאס והג'יהאד האסלאמי לדון בין היתר עם ראשי המודיעין המצרי בהתפתחויות האחרונות בעזה. 


מקורות במטה המשותף של הפלגים הפלסטיניים בעזה אמרו הבוקר כי הם עדיין לא התכנסו כדי לבחון את התגובה על האירועים אתמול בגבול עם ישראל. המקורות מסרו לעיתון הפלסטיני "דוניא אל-ווטן" כי הם צפויים לדון בתגובה בקרוב, "לפי ההתפתחויות בשטח".

תגיות:
חמאס
,
עזה