פרשת הטרור היהודי: "העדות של ראש הישיבה הפריכה את גרסת הנאשם"

גורם המעורה בחקירת מותה של עאישה א-ראבי אמר לכאן חדשות כי העדות של הרב, שנועדה לספק אליבי - סיבכה עוד יותר את הנער הנאשם. הגורם הוסיף כי ה-DNA שנמצא על הסלע שייך בוודאות לקטין. אביו הצהיר: "בני חף מפשע והוא יזוכה"
כרמל דנגור
24 בינואר 2019
11:12

פרשת הטרור היהודי: ה-DNA על הסלע שייך בוודאות לנאשם והעדות של ראש הישיבה הפריכה את גרסתו של הקטין, כך מסר לכאן חדשות גורם המעורה בפרטי החקירה. מוקדם יותר היום (חמישי) הוגש כתב אישום נגד קטין בן 16 בגין הריגת עאישה א-ראבי בנסיבות של מעשה טרור. 

במקביל, החוקרים הצליחו להפריך את הגרסה שמסר הנאשם בעניין ה-DNA לאחר הצהרת התובע הראשונה בתיק. לדברי הגורמים, החוקרים העלו על דעתם שהנאשם עשוי להעלות גרסה שכזו ולכן בדקו את תוואי השטח לאורך תקופת החקירה. על הסלע שהושלך אין DNA אחר פרט לזה של הנאשם, האישה שנהרגה ובעלה. הגורמים המעורים בפרטים הדגישו כי ה-DNA על הסלע שייך לנאשם. במקביל, מעדות של אף תלמיד ישיבה לא עולה כי היא עם החשוד בזמן ביצוע המשעה. העדות שמסר רב הישיבה בה לומד הנאשם, שנמסרה במקור כדי לספק אליבי, למעשה הפריכה את גרסת הקטין החשוד. מתחם הענישה בכתבי אישום מסוג זה עומד על עד 25 שנות מאסר, אך יש להביא בחשבון שמדובר בקטין.


לאחר הגשת כתב האישום התייצב אביו של הנאשם מול המצלמות ואמר: ""אנחנו יודעים שהבן שלנו חף מפשע. יום אחד הוא יזוכה. לצערנו, מוטיבציית יתר למצוא אשמים בכל מחיר הפכה אותנו לקורבן. יום אחד הבן של יזוכה, אנחנו בטוחים בזה. אבל מי ישיב לו את הנעורים שנגזלו ממנו? מי ירפא את הלב השבור שלנו? אנחנו ננסה להחזיק מעמד".

עורך הדין שמייצג את הקטין, אמיר ברכה מארגון חוננו, מסר בתגובה להגשת האישום: "כתב האישום שהוגש היום טוב היה אם לא היה מוגש. עומד מעליו סימן שאלה גדול. הראייה המרכזית היא סוג של DNA עלום שאיננו יודעים מהו. זוהי רגל צולעת שספק אם תעמוד במבחן בית המשפט".

לדברי עו"ד ברכה, "כתב אישום כזה גורם נזק לקטין ולמשפחתו. נתקוף את הראייה בבית המשפט באמצעות מומחים מטעמנו. הקטין לא עומד מאחורי האירוע הזה". הוא קרא "להגיע לחקר האמת ולמצוא מי באמת עשה את זה".

מנגד, עורך הדין רועי רייס מפרקליטות מחוז מרכז אמר: "הגשנו הבוקר כתב אישום חמור נגד קטין בגין פיגוע טרור לאומני שהוא ביצע לכאורה, שעניינו יידוי סלע בעוצמה לעבר רכב פלסטיני חולף שבו ישבה עאישה א-ראבי. שמענו לאחרונה טענות שונות על ההתנהלות ולגיטימיות החקירה. החקירה החשובה והקריטית הזאת לוותה לאורך כל הדרך על ידי הפרקליטות ובפיקוח מלא וצמוד של בתי המשפט. גורמי האכיפה והביטחון ימשיכו לפעול בנחישות כנגד מבצעי טרור".