צילום: קובי ריכטר/TPS
פלאש 90

סוללות כיפת ברזל נפרסו בדרום ובמרכז, לוחמי מערך ההגנה גויסו בצווי 8

פרסום ראשון: לכאן חדשות נודע כי צה"ל תגבר את מערך כיפות ברזל בדרום. זאת על רקע המתיחות ברצועת עזה ובסוריה
איציק זוארץ
24 בינואר 2019
12:14

פרסום ראשון: סוללות כיפת ברזל נוספות נפרסו היום (חמישי) באזור הדרום ולוחמי מערך הגנה אווירית גויסו בצווי 8. זאת בהמשך לשבוע המתוח בגבול רצועת עזה ובסוריה. במהלך השבוע אירעו על גבול הרצועה כמה תקריות כשבאחת מהן נפצע קצין צה"ל קל מקליע שלא חדר את הקסדה שלו. פריסת הסוללות באזור הדרום מגיעה גם על רקע ההעברה האפשרית של הכסף הקטרי לרצועת עזה.


בתוך כך, מקורות בחמאס אמרו היום לעיתון הפלסטיני "אל-קודס" כי בארגון לא מרוצים מ"המשחק הישראלי" בנוגע לכסף הקטרי. על פי הדיווח, בחמאס העבירו את המסר על כך שישראל מפרה את ההבנות לשליח קטר באזור, מוחמד אל-עמאדי, ואמרו כי הם מסרבים לדרישת ישראל להעביר את הכסף באמצעות משרד האוצר בעזה - בניגוד להעברה במזומן כמו בשתי הפעמים הקודמות.

מוקדם יותר אמר השר יובל שטייניץ בריאיון לכאן רשת ב כי הוא מעריך שהכסף הקטרי ייכנס לרצועת עזה עד מחר. "המדיניות שלנו תמיד הייתה למנוע משבר הומניטרי בעזה. לא רצינו להגיע למצב שלא יהיה שם כסף לקנות מזון ותרופות או מים", הבהיר שטייניץ.

האזינו לריאיון המלא עם השר שטייניץ בכאן רשת ב

בדיווח נאמר כי בחמאס לא מעוניינים להתערב באופן העברת הכסף, לאחר ש"הפכו לערבון בידי מצב הרוח של ישראל". עוד הלינו בארגון השלט בעזה כי ישראל מעלה בכל פעם את הדרישות בנוגע לאילו פקידים יוכלו לקבל את הכסף.

אתמול, גורם בחמאס אמר לכאן חדשות כי אי העברת הכסף עלולה לגרום לבעיות והעריך כי ההפגנות השבועיות בימי שישי על גדר הגבול יסלימו. במקביל ישראל נערכת לאפשרות של ירי מסוריה כתגובה לפעילות חיל האוויר באזור דמשק. מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה קאסם סוליימני איים השבוע כי איראן תשגר טיל למרכז הארץ ותפיל את שלטון נתניהו.  

ראש הממשלה עצמו התייחס למצב בעזה בסיור שערך בבסיס צבאי ואמר: "אם מישהו בעזה חושב שאפשר להרים את הראש, אז הוא טועה, התגובה שלנו תהיה קטלנית".