צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
אלשיך ומנדלבליט

אלשיך על חקירות נתניהו: "מתקשה להאמין שלא יהיה כתב אישום על שוחד"

המפכ"ל לשעבר דיבר בכנס המכון למחקר לבטחון לאומי לחקירות ראש הממשלה, וטען: "למרות שיש מנעד משפטי - הראיות ברורות". הוא הדגיש כי המשטרה לא תפרה תיק לנתניהו. הליכוד בתגובה: אין פלא שאלשיך מצטרף ללחץ של השמאל על היועמ"ש
רועי ינובסקי
27 בינואר 2019
20:36

מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך התייחס הערב (ראשון) בכנס המכון למחקר לבטחון לאומי לחקירות ראש הממשלה ואמר כי הוא "מתקשה להאמין שלא יהיה כתב אישום על שוחד". לדבריו, למרות שיש מנעד לפרשנות משפטית, הראיות ברורות, ומי שמוסמך לקבל החלטות משפטיות יעשה זאת. הוא הדגיש שהמשטרה לא תפרה תיק לנתניהו.


אלשיך הוסיף כי "מעולם לא חקרתי את נתניהו, הקפדתי גם לא לשבת ולצפות בווידאו באונליין. מצד שני, יש לי אחריות על המשטרה, זה נוגע לטיפולים רגישים שהמשטרה עושה. לכן אני חייב לקרוא, להתמצא בחומר ולשאול שאלות. אני קורא כל מילה בעדויות של הנחקרים תחת אזהרה. גם של עדי המדינה".

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי אלשיך: "רוני אלשיך שוב חוזר הערב על הרמיזה השקרית לפיה ראש הממשלה נתניהו שלח חוקרים פרטיים נגד חוקרי המשטרה. כשמפכ״ל המשטרה מאמין בקונספירציה הזויה כזו, איך אפשר לצפות להליך הוגן? אין פלא שאלשיך מצטרף ללחץ של השמאל על היועמ״ש להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו".