תל אביב
צילום: גילי יערי, פלאש 90

הארנונה על דירות Airbnb בתל אביב – כפולה מדירות מגורים

הנהלת העירייה קבעה מחירים חדשים, בעקבות ההחלטה לייקר את התשלום על דירות נופש שיושכרו לטווח קצר יותר משלושה חודשים בשנה. התעריף על הדירות יהיה אחיד – כ-120 שקל למטר רבוע בשנה
עמית תומר
28 בינואר 2019
09:52

הארנונה על דירות Airbnb בתל אביב תהיה כפולה מהארנונה הממוצעת על דירות מגורים. אחרי שהעירייה כבר הודיעה על כוונתה לייקר את התשלום על דירות נופש שיושכרו לטווח קצר יותר משלושה חודשים בשנה, אתמול (ראשון) קבעה הנהלת העירייה את התעריפים החדשים. ההחלטות עדיין דורשות את אישור מועצת העירייה, שתתכנס בחודש הבא.

בין השאר, הנהלת עיריית תל אביב קבעה שדירות נופש יחוייבו בארנונה בתעריף אחיד של כ-120 שקלים למטר רבוע לשנה. זאת, בשונה מהארנונה על דירות מגורים, שמשתנה לפי האזור שבו הדירה ממוקמת ולפי גודלה.

כיום משלמים תושבי תל אביב 52 שקלים בממוצע למטר מרובע בשנה. הסכום נע מ-37 שקלים לדירות בדרום העיר, עד מקסימום של 108 שקלים לדירות יוקרה באזורים המרכזיים. בנוסף, הנהלת העירייה קבעה שמשרתי מילואים יזכו להנחה של חמישה אחוזים בתשלום הארנונה.

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, אמר: "המדיניות החדשה אותה אנחנו מקדמים במסגרת צו הארנונה לשנת 2019 נועדה להסדיר את המספר ההולך וגדל של דירות שהופכות לעסק של דירות נופש במשרה מלאה, תופעה שבטווח הארוך מעלה את עלויות הדיור לצעירים בעיר וכן את העלות הכוללת של החיים בעיר, בעיקר לצעירים ולמשפחות".