בעלה של מזל הדדי על סגירת התיק: "אין לי מה להגיד לילדים"

קובי הדדי הגיב לקביעת הפרקליטות כי המוות של אשתו היה התאבדות, ללא חשד לפלילים: "יכול להיות שהחקירה גדולה על המשטרה". עורך דינו, ששי גז, הודיע שיערער: "דורש בשם המשפחה שיחקרו את זה כמו שצריך"
הדס גרינברג
28 בינואר 2019
15:22

קובי הדדי, בעלה של מזל הדדי שמתה לאחר שנחקרה בפרשת הברחת היהלומים בה נחשד לב לבייב, הגיב היום (שני) להחלטת הפרלקיטות לסגור את תיק החקירה סביב מותה. "קמתי בבוקר בתחושה שאבוא לילדים שלנו ואגיד להם מה קרה לאמא. עכשיו אין לי מה להגיד להם", אמר הדדי במסיבת עיתונאים שכינס.

הבעל הוסיף: "אני לא יודע מה קרה, לא הראו לי כלום. אמרו לי דברים מסוימים שאי אפשר לגלות. הציפייה שלי הייתה שהתיק של מזל יעבור לצוות חקירה מיוחד. אם התיק גדול על המשטרה? יכול להיות שכן. אני רוצה שיביאו את האשם במוות שלה".


עורך דינו של הדדי, ששי גז, הודיע במסיבת העיתונאים שיערער על סגירת התיק: "כסנגור, אני לא יכול לקבל את ההחלטה הזו. לא קיבלנו תשובות לשאלות שעלו. לא חקרו שום אדם בתיק, גם לא את האיש שהיה צמוד אליה עם הטלפון. זו חקירה?". לדברי עו"ד גז, "צוות אחר היה צריך לחקור את זה. הייתי בשטח – אי אפשר לקפוץ מהמקום הזה, ואי אפשר להגיע לבד. אי אפשר לקפוץ בלי שידחפו אותך".

עוד אמר גז: "זו אישה עם שלושה ילדים, שחיה חיים חיוביים. נכון, התאבדות היא עניין של שנייה, אבל כדי להתגבר על השאלות היו צריכים לעשות חקירה רצינית וממשית. הכול היה עניין של איך להציג את זה לציבור. החקירה הזו גדולה עליהם, אני מבקש שיעבירו אותה לצוות אחר. ראיתי הרבה זירות פשע בחיי, אני דורש בשם המשפחה שיחקרו את זה כמו שצריך".

בהודעת הפרקליטות מהיום נאמר כי לאחר בחינה של הראיות שנאספו בתיק חקירת מותה של הדדי, נמצא כי אין חשד לעבירה פלילית ולכן התיק נסגר. לפי חקירת המשטרה, היא שמה קץ לחייה בקפיצה. 

הדדי עבדה כמנהלת חשבונות בחברה של זבולון לבייב, ונתנה עדות במסגרת פרשת הברחות היהלומים בשווי 300 מיליון שקלים, שהתפרסמה בתחילת חודש נובמבר. כשבועיים לאחר מכן קפצה הדדי אל מותה סמוך לבניין הבורסה ליהלומים ברמת גן. 

במהלך חקירת מותה של הדדי, בני משפחתה הביעו כעס וטענו כי הופעל על הדדי לחץ רב במהלך חקירת האירוע וכי לא מדובר בהתאבדות. בעלה של הדדי סיפר כי לאחר החקירה קיבל את מזל "כשבר כלי", והוסיף: "החוקר התקשר אלי והתחיל לצרוח כדי שהיא תשמע - שהיא הולכת לכלא ושהיא צריכה עורך דין. הוא חזר על זה שש שבע פעמים". בנוסף על כך, החוקר מנע ממזל לדבר עם בעלה על מה שאירע בחקירה. מאוחר יותר התגלה כי מזל הייתה מעולפת כשעה וחצי מחקירתה. 

 

תגיות:
לב לבייב