גלעד ארדן ורוני אלשיך
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ארדן: "התבטאות אלשיך חמורה מאוד"

השר לביטחון הפנים הגיב להתייחסות המפכ"ל לשעבר לתיקי נתניהו בריאיון לכאן רשת ב: "הדברים פוגעים באמון הציבור ומכניסים את המשטרה לקלחת הפוליטית". על החקירות עצמן אמר: "התקשורת ניפחה האשמות נגד נתניהו"
כאן הערב
28 בינואר 2019
17:54

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס הערב (שני) לדברי המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך על תיקי נתניהו. בריאיון לרן בנימיני ואמילי עמרוסי בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב, תקף ארדן את אלשיך ואמר: "התבטאותו חמורה מאוד. היא פוגעת באמון הציבור במשטרה, ומכניסה את המשטרה לקלחות הפוליטית".

האזינו לריאיון עם גלעד ארדן בכן רשת ב

עוד אמר ארדן: "אני חושב שכולנו בשר ודם וכשמפעילים עלינו לחצים זה עלול להשפיע. אני מקווה שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לא יודיע על החלטתו בחקירות ראש הממשלה לפני הבחירות, כי אם הוא לא יכול לתת לראש הממשלה בנימין נתניהו שימוע זה יכול להיות פגיעה בדמוקרטיה. יש פה קמפיין לחצים. עד עכשיו זה היה מצד גורמים בשמאל, ועכשיו בצער רב זה גם המפכ"ל.

"הדברים שאמר אלשיך דומים להפגנות מול ביתו של מנדלבליט. כאילו אם יחליט שלא להגיש כתב אישום יש כאן משהו לא בסדר. התקשורת ניפחה האשמות נגד ראש הממשלה. הסטנדרטים שהופנו נגדו לא הופנו כלפי אחרים".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

דברי ארדן, על אמירתו של אלשיך אתמול כי הוא "מתקשה להאמין שלא יהיה כתב אישום על שוחד", מצטרפים למתקפה של יו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם נגד המפכ"ל לשעבר. בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר אמסלם: "הבן אדם הזה הרס את משטרת ישראל. גמרת את התפקיד – לך הביתה, שתוק". 

בריאיון לכאן הערב התייחס ארדן גם לבחירות הקרבות, ולהתמודד הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ ולאפשרות שיחבור למשה יעלון. "הציבור לא מתרשם מכמות המתכות על הדרגות", אמר השר מהליכוד. "אזרחי ישראל חבים להם הרבה על תרומתם, אבל אין קשר בין זה לניהול המערכת הפוליטית. יש לנו נבחרת מעולה בליכוד ורואים את ההישגים. לא יבלבלו אותנו עם דרגות. גנץ ויעלון מנסים להשכיח עם הדרגות והמדים שיש פה גם עמדות".