הירש: "המשטרה במצוקה, רוצה להעמיד אותה כגוף מצוין"

יו"ר מפלגת מגן התראיין לקלמן ליברמן אחרי השקת קמפיין הבחירות, ואמר כי הוא לא מאשים את המשטרה שתפרה לו תיק: "הסתננו למערכת אנשים שפעלו באופן לא ראוי, חששו ממני". על האפשרות שיוחלט להגיש אישום נגד ראש הממשלה אמר: "לא אשנה תוכניות, אלא אם החוק יחייב"
קלמן ליברמן
29 בינואר 2019
09:31

יו"ר מפלגת מגן, גל הירש, אמר היום (שלישי) כי הוא אינו מאשים את המשטרה שתפרה לו תיק – אך טען כי "למערכת הסתננו אנשים שפעלו באופן לא ראוי". בריאיון לקלמן ליברמן בכאן רשת ב, התייחס הירש להשקת קמפיין הבחירות של מפלגת מגן בראשותו אתמול, והכריז כי היא מתכוונת לפעול כדי "להפסיק את הסכסכנות, הלכלכנות והפלגנות".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון המלא עם גל הירש בקלמן ליברמן

הירש, לשעבר מועמד לתפקיד המפכ"ל, הדגיש פעם נוספת שיהיה מעוניין להתמנות לשר לביטחון הפנים בממשלה הבאה: "אני חושב שזה תפקיד ביטחוני-חברתי מהמעלה הראשונה. לא סתם הסכמתי להתמנות למפכ"ל, אף שלא ביקשתי את התפקיד. כוחות ביטחון צריכים להפעיל כוח, אבל אני ארצה גם ריסון כוח - לא משנה מי האזרח ומה צבעו, דתו ולאומיותו. לצערי, המשטרה היא גוף במצוקה, שפוף ופגוע – ואני רוצה להעמיד אותו כגוף מצוין".

על פסילת מינויו למפכ"ל ב-2015, אמר הירש: "אני לא מאשים את המשטרה שתפרה לי תיק פלילי. אני חושב שלתוך המערכת הסתננו לאורך השנים אנשים שפעלו באופן לא ראוי. כל העם שמע וראה את הקולות. מדובר בחקירות שנפתחו בחטא כדי למנוע את מינויי למפכ"ל. יש מספיק גורמים שהיה להם חשש מכניסתי למערכת אכיפת החוק, כמי שלא חייב כלום לאף אחד. שעות אחרי שמוניתי למפכ"ל היה מי שפעל באופן נמרץ לאתר חומר שימנע את המנוי, ולצערי הדבר הזה הצליח".

יו"ר מגן נשאל איך יפעל אם יוחלט להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והשיב: "אפעל כחוק, כמו תמיד. בדיוק כמו שצריך לפעול. לא אשנה תוכניות, אלא אם החוק יחייב לשנות אותן". לדבריו, "הציבור מאס בתופעה שמתרחשת במדינת ישראל של הפללה של הפוליטיקה, והתלהבות – מלשון להב 433 - של הפוליטיקה. הגיע הזמן להפסיק את משפטי השדה ברשת ובתקשורת, ולהפסיק להביא את הפוליטיקה כל הזמן ליחידת להב 433 שלא בטובתה".

תא"ל (במיל') הירש דחה את הביקורת של ועדת אלמוג על תפקודו כמפקד אוגדת הגליל במלחמת לבנון השנייה, ואמר: "זה דוח שנשלל ונפסל. אני מפנה את המאזינים לרמטכ"ל היוצא איזנקוט, שאמר שתושבי הצפון חבים לי את תקופת השקט מתום המלחמה. זה דוח חפיף ומלא אג'נדה".