רובי חזוני

הייתי נער גבעות. היום אני מצביע למרצ

רובי חזוני גדל בהתנחלות וחונך בישיבות לשנוא ערבים ושמאלנים, והדרך לאלימות היתה סלולה. שנים לאחר מכן הוא מצא עצמו בצד השני
כאן בוחרים
29 בינואר 2019
16:48

רובי חזוני, בן 39, גדל בהתנחלות והיה לנער גבעות שזורק אבנים על פלסטינים. מבחינתו, זה היה הדבר הכי טבעי ומתבקש מפני שחונך לשנאת השמאל וערבים בישיבות שבהן למד. שנים אחר כך, הוא הפך להיות אדם שכמוהו שנא יותר מהכל.

"היום כשאני מסתכל על זה", הוא מספר, "פשוט היינו ילדים משועממים עם מספיק הסתה של שנים בתוך המוח שלהם. נלחמנו למען ארץ ישראל השלמה, הלכנו מגבעה לגבעה ועזרנו לבצר אותן נגד הפינוי של צה"ל, ולהפחיד ערבים כדי שלא יתקרבו לגבעות. שם היה חינוך לשנאה לחלוטין, לשמאל ולכל מה שהוא מייצג.

"כשהיינו נוסעים לבריכה בשבי שומרון, בדרך היינו מקלפים קלמנטינות, מחכים שיעבור אוטו של ערבי וזורקים עליו את זה. זה התחיל מקליפות של פירות, וזה עבר מהר מאוד בשנות העשרה לאבנים. וזה הגיע גם לפגיעה ישירה, פעם אחת של לבנה שמישהו שאני מכיר זרק ופשוט פגעה פגיעה ישירה בראש של ערבי בנהיגה. הוא נשאר צמח. המערב הפרוע, אני הייתי חלק מזה".

למה הפסקתי להצביע מרצ והתחלתי להיות ימנית?

איך קרתה התפנית החדה בחייו? הוא חזר בשאלה, עבר לתל אביב והבין שהשקפת עולמו וערכיו הם בעצם שמאלניים. "הרגע שהבנתי סופית שאני לא חלק מהדבר הזה היה כשהבנתי שאני בעצם לא ימני, שאני שמאלני. הרקע שאני מגיע ממנו זה הקללה הכי גדולה שיכולה להיות זה שמאל".

חזוני מספר שהצביע למרצ בשלוש מערכות הבחירות האחרונות. ויש לו מסר לימנים: "שתדעו לכם שלאן שהימין הקיצוני לוקח אתכם - והוא לוקח אתכם - זה לסיפוח של שנימיליון פלסטינים. אם אתם לא מאמינים תלכו עכשיו לשטחים ותראו מה קורה שם. שתדעו שלשם אתם לוקחים את המדינה שלנו ואתם מפרקים את המדינה הזאת כמדינה יהודית, כמו שאתם אוהבים להגיד".